Orzech promocje

Podkarpacie: Tragedia na autostradzie pod Przemyślem. 6 osób nie żyje

W dniu 05.03.2021 ok. godziny 23:50 służby mundurowe i Zespoły Ratownictwa Medycznego zostały zadysponowane do wypadku autokaru na autostradzie A4 w pobliżu MOPu Kaszyce koło Jarosławia.

Kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenia zsunął się z nasypu do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.

Pierwszy Zespół Ratownictwa Medycznego na miejsce przybył już w dziewiątej minucie od zgłoszenia (ZRM R 01 136 Radymno) przystępując od razu do segregacji medycznej poszkodowanych.

Łącznie do wypadku zadysponowano:

  • 19 ZRM Zespołów Ratownictwa Medycznego
  • Ratownika 6 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego HEMS Kraków
  • śmigłowiec z 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Balic i Grupę Ratownictwa PCK w Przemyślu,
  • 30 zastępów Straży Pożarnej (to blisko 100 ratowników),
  • znaczne siły Policji,
  • służby techniczne autostrady.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców, wszyscy to obywatele Ukrainy. Na miejscu zginęło 5 osób – trzy osoby jeszcze przed przybyciem ratowników, dwie podczas medycznych czynności ratunkowych. 34 pasażerów zostało przetransportowanych do 6 szpitali, z czego osiem osób oznaczono czerwonym priorytetem jako pacjenci w stanie ciężkim. Niestety w szpitalu w Przemyślu zmarła szósta ofiara tego wypadku.

Pozostałe 18 osób przewieziono do miejsca tymczasowego schronienia w Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu, czyli międzyszkolnej bursie. Tam mają oczekiwać na dalszy transport na Ukrainę.

Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci, strażacy oraz służby ratownicze. Grupa dochodzeniowo-śledcza prowadzi oględziny i zabezpiecza ślady.

Na odcinku autostrady A4 między Jarosławiem a Przemyślem zablokowany jest pas ruchu w kierunku Korczowej. Policjanci kierują na objazd drogą krajową nr 94. Ruch w kierunku Jarosławia został przywrócony.

Na miejscu zdarzenia obecna była także p. Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacka nadzorując całość podjętych działań.

źródło: KWP Rzeszów, Wojewódzka Stacja Pogotowia ratunkowego w Przemyślu

fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia ratunkowego w Przemyślu, KPP Jarosław

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Do zdarzenia doszło dokładnie w tym samym miejscu gdzie dwa tygodnie wcześniej miał miejsce wypadek o charakterze masowym, także z udziałem autokaru (o czym pisaliśmy TUTAJ) […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x