Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

PIJANY KIEROWCA FORDA WIÓZŁ PASAŻERÓW W BAGAŻNIKU

Policjanci uniemożliwi jazdę pijanemu kierowcy forda, który w bagażniku wiózł dwóch pasażerów. 47-latek miał prawie pół promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

W sobotę przed godz. 20 w miejscowości Ocieka policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zauważyli forda z otwartym bagażnikiem, z którego wystawały nogi.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało 47-letni kierujący fordem, mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski przewoził trzech pasażerów. Dwóch z nich odbywało podróż w bagażniku pojazdu. Kierujący był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie pół promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem.

Lekkomyślne zachowanie kierowcy to nie tylko lekceważące podejście do przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim narażanie siebie i pasażerów na niebezpieczeństwo. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za niezgodne z przepisami przewożenie pasażera.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x