Daniel Obajtek

Czy Lidl powstanie w miejscu starego budynku dworca PKS w Ropczycach?

Czy w miejscu, gdzie aktualnie znajduje się budynek PKS, tzw. “poczekalnia” niebawem będzie można zrobić zakupy? Burmistrz Ropczyc na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach poinformował, że otrzymał propozycję od jednej z mieleckich firm, która w konsorcjum z Lidlem chce w miejscu obecnej “poczekalni na autobus” wybudować obiekt komercyjny za swoje środki pieniężne.

W nowym budynku miałby się znaleźć na parterze sklep LIDL, zaś w kolejnych kondygnacjach pomieszczenia, które będą wykorzystane przez jednostki samorządu tj. Szkoła Muzyczna i Sala koncertowo-kinowa. Dzięki tej inwestycji gmina Ropczyce nie musiałaby się martwić o koszty wybudowania tych jednostek.

Ale… zaakceptowanie tej propozycji wiąże się oczywiście z pewnymi konsekwencjami. Jak mówi burmistrz: Założenie jest takie, że firma zgadza się na to, abyśmy im sprzedali ten teren albo wydzierżawili na 30 lat (ja proponuje im 25), buduje obiekt za swoje, my wydzierżawiamy im teren, oni wydzierżawiają nam, czyli w umowie najmu korzystamy z pomieszczeń Szkoły Muzycznej i sali koncertowo – kinowej. A po czasie 25-letniej dzierżawy obiekt staje się własnością gminy. Czyli następne pokolenie nabywa własność obiektu, a przez te 25-lat pozbywamy się pełnego prawa własności poprzez użytkowanie wieczyste – dodaje Bujak.

Jest to propozycja, gdzie gmina mogłaby ten teren przebudować i doprowadzić do stanu XXI wieku poprzez środki zewnętrzne, inwestując w granicach 2 mln zł z budżetu gminy w nowy dworzec autobusowy, który musi zostać wybudowany najpierw – mówi burmistrz. Ma być on mniejszy i usytuowany bardziej w głąb ulicy Zielonej. Dopiero po zakończeniu tej inwestycji konsorcjum mogłoby rozpocząć swoje prace. Burmistrz sądzi, że do 3 lat mógłby być ten teren zagospodarowany. Przypomniał także, że ostatnio część przydworcowego terenu (42 ary) gmina sprzedała rzeszowskiej firmie medycznej (pisaliśmy o tym TUTAJ), która także w niedługim czasie rozpocznie swoje prace.

Jeżeli negocjacje z mielecką firmą będą przebiegać dobrze, to na następnej sesji rady miejskiej ropczyccy rajcy będą dyskutować i podejmą stosowną ustawę.

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
3 lat temu

W Sedziszowie wymarzony obiekt do remontu! Parking i tam moglby byc Lidl ale Burmistrz nie chce sprzedac terenu a wynajac Lidl nie chce . Brawo Panie Kmiec! Nie sprzedaje sie ziemi Niemcom !

trackback

[…] Ropczyce planuje budowę nowego dworca PKS – o czym pisaliśmy tutaj. Teraz wraz z wykonwacą przedstawili koncepcję nowego […]

Obywatel
3 lat temu

Nowy dworzec powinien być zokalizowany gdzieś w okolicach szkół a nie gdzieś na drugim końcu miasta

Rasog
3 lat temu

Wykluczenia komunikacyjnego ciąg dalszy…. No ale ok. Dobra budujcie Lidla. Mam jednak nadzieję, że rządzący samorządem pomyślą nad jakąś “firmą” poczekalni dla przyjezdnych czy młodzieży szkolnej dojeżdżających autobusami. No a le, czego o po kim mam się spodziewać???

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

tak tak napewno 25 lat i napewno zostanie 😀 śmiech na sali.

Monitor
Monitor
3 lat temu

Nie rozumie troski burmistrza z powodu utraty kontroli nad częścią działki na 25-30 lat, ze względu na dzierżawę. Przecież na początku roku sprzedał Primadentowi ponad 40 ar. a tym samym utracił kontrole nad ta częścią działki na zawsze. Kasując dworzec, czy redukując go do małej wiaty utrudni czy wręcz uniemożliwi setkom uczniów dojazd do szkół. Może najpierw należy rozwiązać ten węzeł, zanim zacznie się pozbywać tak kluczowych elementów infrastruktury i do tego w tak strategicznym miejscu.

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Powodzi nie będzie ?????

Kajt
Kajt
3 lat temu

W Lidlu przynajmniej jak dla mnie
towary owoce,warzywa,mąka itd. itd. są jakościowo wiele lepsze,obsługa lepsza nie ma tak że 1 pani na kasie,niewyrabia kolejka na dzieśęć osób.Stawiaicie tego Lidla bo w tych Ropczycach jak zamknęli Tesco nie ma żywcem gdzie na zakupy się udać…

Kolo- lolo
3 lat temu

Lux torpeda!!

Kolo- lolo
3 lat temu

Moze lepiej zrobić tam kolejną BIEDRONKĘ!!!!

Łukasz
Łukasz
3 lat temu

Tak jest, dawać nam tego Lidla, juz dawno powinien byc a nie ciągle kolejne beznadziejne biedronki…

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Łukasz

Lidl wcale nie taki cud , ja bym wolał B1

Kate
Kate
3 lat temu

Jej , to Dworca wogóle nie będzie w Ropczycach ? A gdzie będzie Dworzec przystanek komunikacji czy Marcela . Przecież nie każdy ma auto .

Osoby z Komunikacji też korzystają .
I zazwyczaj Miasta , Miasteczka mają swe dworce

Elele
Elele
3 lat temu
Reply to  Kate

Proszę przeczytać dokładnie artykuł, dworzec ma być mniejszy i usytuowany wgłąb ul. Zielonej

Huj
Huj
2 lat temu
Reply to  Kate

Przeczytaj dokładniej artykuł

Maaniek24
Maaniek24
3 lat temu

Pomysł bardzo dobry. Lidl by się przydał jak nie wiem.

Na tak
Na tak
3 lat temu

Lidl by się przydał. Trochę by ukróciło to monopol Biedronek. A co za tym idzie korzyść dla konsumentów.

Kolo- lolo
Kolo- lolo
3 lat temu

Eeeee lepsza by była 4 biedronka😉

Biedronka
Biedronka
3 lat temu

Luxx!!

Maja
Maja
3 lat temu
Reply to  Biedronka

Żeby nie bylo jak z finansowaniem placu zabaw ( tego na wprost autobusów)

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

von dziady zostawic pks w spokoju

Hój
Hój
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Czemuż to mamy się nie rozwijać? Komunisto

22
0
Would love your thoughts, please comment.x