Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Czy Lidl powstanie w miejscu starego budynku dworca PKS w Ropczycach?

Czy w miejscu, gdzie aktualnie znajduje się budynek PKS, tzw. “poczekalnia” niebawem będzie można zrobić zakupy? Burmistrz Ropczyc na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach poinformował, że otrzymał propozycję od jednej z mieleckich firm, która w konsorcjum z Lidlem chce w miejscu obecnej “poczekalni na autobus” wybudować obiekt komercyjny za swoje środki pieniężne.

W nowym budynku miałby się znaleźć na parterze sklep LIDL, zaś w kolejnych kondygnacjach pomieszczenia, które będą wykorzystane przez jednostki samorządu tj. Szkoła Muzyczna i Sala koncertowo-kinowa. Dzięki tej inwestycji gmina Ropczyce nie musiałaby się martwić o koszty wybudowania tych jednostek.

Ale… zaakceptowanie tej propozycji wiąże się oczywiście z pewnymi konsekwencjami. Jak mówi burmistrz: Założenie jest takie, że firma zgadza się na to, abyśmy im sprzedali ten teren albo wydzierżawili na 30 lat (ja proponuje im 25), buduje obiekt za swoje, my wydzierżawiamy im teren, oni wydzierżawiają nam, czyli w umowie najmu korzystamy z pomieszczeń Szkoły Muzycznej i sali koncertowo – kinowej. A po czasie 25-letniej dzierżawy obiekt staje się własnością gminy. Czyli następne pokolenie nabywa własność obiektu, a przez te 25-lat pozbywamy się pełnego prawa własności poprzez użytkowanie wieczyste – dodaje Bujak.

Jest to propozycja, gdzie gmina mogłaby ten teren przebudować i doprowadzić do stanu XXI wieku poprzez środki zewnętrzne, inwestując w granicach 2 mln zł z budżetu gminy w nowy dworzec autobusowy, który musi zostać wybudowany najpierw – mówi burmistrz. Ma być on mniejszy i usytuowany bardziej w głąb ulicy Zielonej. Dopiero po zakończeniu tej inwestycji konsorcjum mogłoby rozpocząć swoje prace. Burmistrz sądzi, że do 3 lat mógłby być ten teren zagospodarowany. Przypomniał także, że ostatnio część przydworcowego terenu (42 ary) gmina sprzedała rzeszowskiej firmie medycznej (pisaliśmy o tym TUTAJ), która także w niedługim czasie rozpocznie swoje prace.

Jeżeli negocjacje z mielecką firmą będą przebiegać dobrze, to na następnej sesji rady miejskiej ropczyccy rajcy będą dyskutować i podejmą stosowną ustawę.

22 komentarze na temat “Czy Lidl powstanie w miejscu starego budynku dworca PKS w Ropczycach?

 • 27 października 2020 o 20:18
  Permalink

  W Sedziszowie wymarzony obiekt do remontu! Parking i tam moglby byc Lidl ale Burmistrz nie chce sprzedac terenu a wynajac Lidl nie chce . Brawo Panie Kmiec! Nie sprzedaje sie ziemi Niemcom !

  Odpowiedz
 • Pingback:Jak będzie wyglądał nowy dworzec w Ropczycach? Gmina przedstawiła koncepcję - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 8 września 2020 o 08:42
  Permalink

  Nowy dworzec powinien być zokalizowany gdzieś w okolicach szkół a nie gdzieś na drugim końcu miasta

  Odpowiedz
 • 6 września 2020 o 09:38
  Permalink

  Wykluczenia komunikacyjnego ciąg dalszy…. No ale ok. Dobra budujcie Lidla. Mam jednak nadzieję, że rządzący samorządem pomyślą nad jakąś “firmą” poczekalni dla przyjezdnych czy młodzieży szkolnej dojeżdżających autobusami. No a le, czego o po kim mam się spodziewać???

  Odpowiedz
 • 6 września 2020 o 01:47
  Permalink

  tak tak napewno 25 lat i napewno zostanie 😀 śmiech na sali.

  Odpowiedz
 • 5 września 2020 o 23:24
  Permalink

  Nie rozumie troski burmistrza z powodu utraty kontroli nad częścią działki na 25-30 lat, ze względu na dzierżawę. Przecież na początku roku sprzedał Primadentowi ponad 40 ar. a tym samym utracił kontrole nad ta częścią działki na zawsze. Kasując dworzec, czy redukując go do małej wiaty utrudni czy wręcz uniemożliwi setkom uczniów dojazd do szkół. Może najpierw należy rozwiązać ten węzeł, zanim zacznie się pozbywać tak kluczowych elementów infrastruktury i do tego w tak strategicznym miejscu.

  Odpowiedz
 • 5 września 2020 o 18:08
  Permalink

  W Lidlu przynajmniej jak dla mnie
  towary owoce,warzywa,mąka itd. itd. są jakościowo wiele lepsze,obsługa lepsza nie ma tak że 1 pani na kasie,niewyrabia kolejka na dzieśęć osób.Stawiaicie tego Lidla bo w tych Ropczycach jak zamknęli Tesco nie ma żywcem gdzie na zakupy się udać…

  Odpowiedz
 • 5 września 2020 o 09:58
  Permalink

  Tak jest, dawać nam tego Lidla, juz dawno powinien byc a nie ciągle kolejne beznadziejne biedronki…

  Odpowiedz
  • 29 października 2021 o 13:00
   Permalink

   Lidl wcale nie taki cud , ja bym wolał B1

   Odpowiedz
 • 4 września 2020 o 22:25
  Permalink

  Jej , to Dworca wogóle nie będzie w Ropczycach ? A gdzie będzie Dworzec przystanek komunikacji czy Marcela . Przecież nie każdy ma auto .

  Osoby z Komunikacji też korzystają .
  I zazwyczaj Miasta , Miasteczka mają swe dworce

  Odpowiedz
  • 5 września 2020 o 22:56
   Permalink

   Proszę przeczytać dokładnie artykuł, dworzec ma być mniejszy i usytuowany wgłąb ul. Zielonej

   Odpowiedz
 • 4 września 2020 o 21:48
  Permalink

  Pomysł bardzo dobry. Lidl by się przydał jak nie wiem.

  Odpowiedz
 • 4 września 2020 o 18:08
  Permalink

  Lidl by się przydał. Trochę by ukróciło to monopol Biedronek. A co za tym idzie korzyść dla konsumentów.

  Odpowiedz
 • 4 września 2020 o 17:04
  Permalink

  Eeeee lepsza by była 4 biedronka😉

  Odpowiedz
  • 5 września 2020 o 17:56
   Permalink

   Żeby nie bylo jak z finansowaniem placu zabaw ( tego na wprost autobusów)

   Odpowiedz
  • 28 czerwca 2021 o 14:29
   Permalink

   Czemuż to mamy się nie rozwijać? Komunisto

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *