Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Jak będzie wyglądał nowy dworzec w Ropczycach? Gmina przedstawiła koncepcję

Gmina Ropczyce planuje budowę nowego dworca PKS – o czym pisaliśmy tutaj. Teraz wraz z wykonwacą przedstawili koncepcję nowego budynku.

Dworzec będzie jednokondygnacyjny i całoroczny. Przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie się znajdować poczekalnia, kasa biletowa, sanitariaty i pomieszczenia dla obsługi. Dworzec wyposażony będzie w system dworcowego powiadamiania pasażerów – wizualny i dźwiękowy.  Prawdopodobnie pojawi się też biletomat i bankomat.

Nowy dworzec PKS będzie przeniesiony w głąb ulicy Zielonej. Obsługa komunikacyjna odbywać się będzie z istniejącej drogi łączącej ul. Zieloną z ul. Grunwaldzką. Będą przynajmniej cztery stanowiska przystankowe i jedna dwustanowiskowa zatoka. Według koncepcji nad zatokami węzła komunikacyjnego będzie zadaszenie i ledowe oświetlenie. Projekt przewiduje także montaż paneli fotowoltaicznych na zadaszeniu zatok. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2021 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
3 lat temu

Nowy to zawsze lepszy, tańszy w utrzymaniu, zrozumcie to ludzie i nie piszcie głupot o remoncie tej starej wielkiej rudery! Zwłaszcza, że ma być samowystarczalny energetycznie. Oby tylko nasze władze nie zaprzepaściły szansy na Lidla i budowę szkoły muzycznej z sala koncertowa i kinowa przez prywatnego inwestora! Miasto na to bardzo czeka!!

D. Kichot
D. Kichot
3 lat temu

Mikrus.
Dużo mniejszy od poprzedniego. Oprócz ledów i paneli słonecznych, to właściwie w czym będzie lepszy od starego dworca???
Skoro – jak rozumiem sens tej inwestycji – pasażerów mniej, to prościej i taniej byłoby chyba jakiś remont części starego dworca zrobić. Dorzucając oczywiście ledy i panele – żeby na miarę XXI wieku było. Eh!

Zioło
Zioło
3 lat temu

A co zta firmą mielecka co ma budowac Lidl?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

identyczy stoi na podmiejskim w rzeszowie szału nie ma

OPP
OPP
3 lat temu

OK. Bo te informacje to sobie można…
Działki na których powstanie (793/13 i 793/15) to obecny teren dworca. Zaczynaja się one mniej więcej w połowie długości obecnej wiaty i ciągną się do końca działki (do wyjazdu), a szerokość to od pasa zieleni przy ul. Zielonej do linii wiaty. Czyli powstanie na miejscu obecnego parkingu dla autobusów.
Nie ma czego takiego jak łącznik Zielonej i Grunwaldzkiej. Jest to ul. ZIELONA.

Co będzie ze starym dworcem? Jaki jest koszt inwestycji.

Op
Op
3 lat temu

A co to za droga łącząca ul. Zielona i Grunwaldzka? Która to?

AchEch
AchEch
3 lat temu

A co z tym Lidlem bedzie czy nie??

Zioło
Zioło
3 lat temu
Reply to  AchEch

Lidel bedziee??

Kate
Kate
3 lat temu
Reply to  AchEch

Piękny będzie aż miło . Widzę że większość jest poprawianych Dworców w Miastach . W Sędziszowie też piękny. Super bo aż całkiem inaczej .

A będzie Przychodnia ? Bo były też plany na Przychodnie tam za dworcem

Teresa
Teresa
3 lat temu

Piekny bedzie ,a co bedzie na starym dworcu?

10
0
Would love your thoughts, please comment.x