Orech promocje

Jak będzie wyglądał nowy dworzec w Ropczycach? Gmina przedstawiła koncepcję

Gmina Ropczyce planuje budowę nowego dworca PKS – o czym pisaliśmy tutaj. Teraz wraz z wykonwacą przedstawili koncepcję nowego budynku.

Dworzec będzie jednokondygnacyjny i całoroczny. Przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie się znajdować poczekalnia, kasa biletowa, sanitariaty i pomieszczenia dla obsługi. Dworzec wyposażony będzie w system dworcowego powiadamiania pasażerów – wizualny i dźwiękowy.  Prawdopodobnie pojawi się też biletomat i bankomat.

Nowy dworzec PKS będzie przeniesiony w głąb ulicy Zielonej. Obsługa komunikacyjna odbywać się będzie z istniejącej drogi łączącej ul. Zieloną z ul. Grunwaldzką. Będą przynajmniej cztery stanowiska przystankowe i jedna dwustanowiskowa zatoka. Według koncepcji nad zatokami węzła komunikacyjnego będzie zadaszenie i ledowe oświetlenie. Projekt przewiduje także montaż paneli fotowoltaicznych na zadaszeniu zatok. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2021 roku.

10 komentarzy na temat “Jak będzie wyglądał nowy dworzec w Ropczycach? Gmina przedstawiła koncepcję

 • 14 października 2020 o 23:23
  Permalink

  Nowy to zawsze lepszy, tańszy w utrzymaniu, zrozumcie to ludzie i nie piszcie głupot o remoncie tej starej wielkiej rudery! Zwłaszcza, że ma być samowystarczalny energetycznie. Oby tylko nasze władze nie zaprzepaściły szansy na Lidla i budowę szkoły muzycznej z sala koncertowa i kinowa przez prywatnego inwestora! Miasto na to bardzo czeka!!

  Odpowiedz
 • 14 października 2020 o 01:12
  Permalink

  Mikrus.
  Dużo mniejszy od poprzedniego. Oprócz ledów i paneli słonecznych, to właściwie w czym będzie lepszy od starego dworca???
  Skoro – jak rozumiem sens tej inwestycji – pasażerów mniej, to prościej i taniej byłoby chyba jakiś remont części starego dworca zrobić. Dorzucając oczywiście ledy i panele – żeby na miarę XXI wieku było. Eh!

  Odpowiedz
 • 13 października 2020 o 14:59
  Permalink

  A co zta firmą mielecka co ma budowac Lidl?

  Odpowiedz
 • 13 października 2020 o 13:54
  Permalink

  identyczy stoi na podmiejskim w rzeszowie szału nie ma

  Odpowiedz
 • 13 października 2020 o 13:23
  Permalink

  OK. Bo te informacje to sobie można…
  Działki na których powstanie (793/13 i 793/15) to obecny teren dworca. Zaczynaja się one mniej więcej w połowie długości obecnej wiaty i ciągną się do końca działki (do wyjazdu), a szerokość to od pasa zieleni przy ul. Zielonej do linii wiaty. Czyli powstanie na miejscu obecnego parkingu dla autobusów.
  Nie ma czego takiego jak łącznik Zielonej i Grunwaldzkiej. Jest to ul. ZIELONA.

  Co będzie ze starym dworcem? Jaki jest koszt inwestycji.

  Odpowiedz
 • 13 października 2020 o 12:52
  Permalink

  A co to za droga łącząca ul. Zielona i Grunwaldzka? Która to?

  Odpowiedz
 • 13 października 2020 o 12:12
  Permalink

  A co z tym Lidlem bedzie czy nie??

  Odpowiedz
  • 14 października 2020 o 15:18
   Permalink

   Piękny będzie aż miło . Widzę że większość jest poprawianych Dworców w Miastach . W Sędziszowie też piękny. Super bo aż całkiem inaczej .

   A będzie Przychodnia ? Bo były też plany na Przychodnie tam za dworcem

   Odpowiedz
 • 13 października 2020 o 11:37
  Permalink

  Piekny bedzie ,a co bedzie na starym dworcu?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *