Orzech promocje

W Broniszowie będzie nowa sala gimnastyczna. Samorząd otrzymał wsparcie ponad 2,5 mln zł

Gmina Wielopole Skrzyńskie otrzymała spore dofinansowanie do budowy ważnej inwestycji, jaką jest nowa sala gimnastyczna w jednej ze szkół w Broniszowie.
Duże dofinasowanie

Jak już pisaliśmy TUTAJ – niedawno Gmina Wielopole złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie rozbudowy szkoły w Broniszowie. Teraz gmina, co podkreśla Wójt, może się cieszyć z dofinansowania w wysokości 2 681 487 zł na realizację zadania o nazwie „Budowa sali gimnastycznej w Broniszowie”. Zadanie to będzie realizowane w ramach rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Karola Olszewskiego w Broniszowie.

Co jeszcze jest istotne?

Inwestycja wkrótce będzie przekazana do wykonania. Aktualnie gmina jest po otwarciu przetargu na pierwszy etap zadania, obejmujący wykonanie stanu surowego budynku bez zadaszenia. Koszt tego etapu szacuje się na 1780 tys. złotych. W tej chwili samorząd lokalny dysponuje łącznym budżetem, przeznaczonym na to zadanie w wysokości 4 131 tys. złotych, co daje możliwość ogłoszenia przetargu na kolejny etap inwestycji.

Skąd się wzięły fundusze?

To, między innymi, wsparcie Pana Posła Kazimierza Moskala oraz możliwość zrealizowania zadania z Programu Sportowa Polska, sprawiły, że udało się pozyskać środki stanowiące ogromny wkład w realizację tej, wyczekiwanej inwestycji. Mieszkańcy Gminy Wielopole Skrzyńskie, a szczególnie społeczność Szkoły Podstawowej im. Karola Olszewskiego w Broniszowie, mają więc powód do radości, będąc niejako beneficjentami tego zadania.

Kto jeszcze otrzyma środki?

Jak wspomina Pan Poseł Kazimierz Moskal – w naszej okolicy w ramach Programu Sportowa Polska będą realizowane również inne zadania:

  • Budowa boisk w Woli Ocieckiej;
  • Przebudowa kortów tenisowych w Sędziszowie Małopolskim.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x