Orzech promocje

Był pijany i kierował pomimo sądowego zakazu

Ropczyccy policjanci zatrzymali kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20 km/h. Za kierownicą siedział 63-latek z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Wczoraj po godz. 16, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki zatrzymali w Sielcu do kontroli drogowej kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkości o ponad 20 km/h. Za kierownicą siedział 63-letni mieszkaniec gminy Iwierzyce.

Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz tego w grudniu ubiegłego roku miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2025 roku. Uprawnienia stracił za jazdę w stanie nietrzeźwości. Samochód, którym kierował 63-latek, trafił na policyjny parking, a on już wkrótce poniesie odpowiedzialność przed sądem. Mężczyzna odpowie m.in. za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wykazał się także kierujący volkswagenem, który po godz. 10 w miejscowości Czarna Sędziszowska w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 103 km/h. 47-letniemu mężczyźnie na trzy miesiące zostało zatrzymane prawo jazdy. Został także ukarany mandatem.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x