Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych podczas weekendu

Podczas minionego weekendu, policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch pijanych kierujących. W piątek został zatrzymany motorowerzysta, który kierował jednośladem, mając ponad promil alkoholu w organizmie, natomiast w sobotę podobne przestępstwo popełnił kierujący dacii, który usiadł za „kółkiem”, mając prawie promil alkoholu w organizmie. 42 i 54-latek, wkrótce poniosą odpowiedzialność przed sadem.

Osoby kierujące pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie, zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego też ropczyccy funkcjonariusze podejmują szereg działań mających na celu ujawnianie oraz eliminowanie takich osób, które poruszają się po drogach powiatu ropczycko – sędziszowskiego. W miniony weekend mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy usiedli za kierownicą na tzw. „podwójnym gazie”.

W piątek po godz.. 18 w Czarnej Sędziszowskiej, funkcjonariusze Komisariatu Policji  w Sędziszowie Małopolskim, zauważyli kierującego motorowerem, którego tor jazy wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych były słuszne. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 42-letniego kierującego ponad promil alkoholu. Wkrótce poniesie on odpowiedzialność przed sądem.

Druga interwencja z udziałem nietrzeźwego kierującego miała miejsce w sobotę po godz.  8 w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, gdzie do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący dacii. Również i w tym przypadku, usiadł on za kierownicą, mimo że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 54-latka. Obu mężczyznom za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakazu kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Jak pokazują statystyki, problem nietrzeźwych kierujących wciąż istnieje i pomimo wielu policyjnych działań prewencyjnych i profilaktycznych wciąż są zatrzymywani kierujący, którzy siadając pijani za kierownicę, stwarzają poważne zagrożenia dla swojego bezpieczeństwa, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy – „piłeś nie jedź”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x