Daniel Obajtek

Uczniowie z Ropczyc SAMI zrobili Wielkie Czerwone Serce na nakrętki

Przy Zespole Szkół Agro- Technicznych w Ropczycach stanęło długo wyczekiwane SERCE. Można do niego wrzucać plastikowe nakrętki i w ten sposób pomóc choremu Wojtusiowi z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Pomysł całej akcji zapoczątkowali uczniowie sugerując, że potrzebny jest w budynku jakiś pojemnik, do którego mogliby wrzucać nakrętki. I tak właśnie zrodził się projekt wykonania serca. 

Dzięki życzliwości firm i instytucji, z którymi szkoła prowadzi współpracę, udało się zebrać potrzebne materiały i uczniowie klas: I, II i III Szkoły Branżowej I stopnia w ramach zajęć praktycznych na warsztatach szkolnych wykonywali poszczególne elementy. Nad całością czuwał Pan Waldemar Łagoda. Niestety zawirowania związane z nauczaniem zdalnym spowodowały, że prace nad projektem przeciągnęły się o kilka tygodni. 

Sercem i zbiórką nakrętek opiekować się będą członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w szkole wraz z opiekunką panią Anną Musak. Nakrętki zbieramy dla 3-letniego Wojtusia- synka absolwentki ZSA- T — Sylwii (więcej o Wojtusiu pisaliśmy TUTAJ).

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Ropczyc i okolic do włączenia się w akcję. SERCE stoi przed głównym wejściem do Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Podobne serca stanęły też w Ropczycach koło Starostwa Powiatowego oraz przy Zespole Szkół Agro-Technicznych. […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x