Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Drukarki 3D, roboty, sprzęty do nagrań, laptopy – m.in. to trafi do szkół Gminy Wielopole Skrzyńskie

Szkoły Podstawowe dla których organem prowadzącym jest Gmina Wielopole otrzymały środki finansowe z Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wspólną misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Jakie sprzęty trafią do szkół w Gminie Wielopole?

Gmina otrzymała 100% dofinansowanie do planowanych zakupów dzięki którym uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Szkoły dzięki dotacji mogą zakupić m.in.: drukarki 3D, roboty, sprzęt do nagrań oraz inne sprzęty  – od narzędzi do prac ręcznych po gogle wirtualnej rzeczywistości.

Środki finansowe zostały przyznane szkołom według kryterium dotyczącego liczby uczniów w danej placówce:

  • Szkoła Podstawowa Wielopole Skrzyńskie – 70 tys. zł
  • Szkoła Podstawowa Glinik – 60 tys. zł
  • Szkoła Podstawowa Brzeziny – 60 tys. zł
  • Szkoła Podstawowa w Broniszowie – 30 tys. zł
  • Szkoła Podstawowa Brzeziny – Berdechów – 30 tys. zł
  • Szkoła Podstawowa Nawsie – 30 tys. zł

Łączna wartość środków przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu dla Szkół Podstawowych z obszaru Gminy Wielopole Skrzyńskie wynosi 280 tys. zł i w całości jest finansowane w ramach programu pn. Laboratoria Przyszłości. Inicjatywa jest realizowana w ramach Polskiego Ładu i jest finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Jeden komentarz na temat “Drukarki 3D, roboty, sprzęty do nagrań, laptopy – m.in. to trafi do szkół Gminy Wielopole Skrzyńskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *