Orech promocje

Gmina Ropczyce zakupiła nowe pojemniki na odpady segregowane

Końcem roku 2021 Gmina Ropczyce zakupiła 40 pojemników na odpady segregowane. Łączny koszt zakupu pojemników to 63 960 zł (brutto). Część z nich zastąpi stare, zużyte kontenery, a część zostanie wykorzystana na terenie zabudowy wielorodzinnej w Ropczycach – informuje Urząd Miasta. 

Zostało zakupione:

 • 20 szt. żółtych pojemników- oznaczone napisem „metale i tworzywa sztuczne” przeznaczone na odpady metali, z tworzyw sztucznych oraz odpady wielomateriałowe
 • 10 szt. zielonych pojemników- oznaczone napisem „szkło” przeznaczone na odpady ze szkła
 • 10 szt. niebieskich pojemników- oznaczone napisem „papier” przeznaczone na odpady z papieru, w tym tekturę i odpady opakowaniowe z papieru i tektury.

fot. UM Ropczyce

5 komentarzy na temat “Gmina Ropczyce zakupiła nowe pojemniki na odpady segregowane

 • 4 stycznia 2022 o 14:59
  Permalink

  I znowu pieniądze wydane na pokaz a nie dla wygody mieszkańców… Segreguję odpady już w domu, mam do tego specjalne kosze i worki… Co z tego? Potem i tak trzeba jeszcze raz tracić czas stojąc pod blokiem bo do tych „SUPER” kontenerów są tak mało praktyczne otwory, że nie mogę wyrzucić całego posegregowanego worka na raz. Żenada

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2022 o 01:10
  Permalink

  pojemników do segregacji nadal brakuje w szkołach! tam jest najwięcej śmieci

  Odpowiedz
 • 3 stycznia 2022 o 16:35
  Permalink

  To chyba tylko mini segregacja bo co przez taki mały otwór wejdzie, chyba że oto chodzi.

  Odpowiedz
 • 3 stycznia 2022 o 15:23
  Permalink

  1600/szt, mają rozmach. W obi 1100l za 1kPLN i bardziej funkcjonalne otwierasz klapę i papa. A te z lufcikiem na papier jak skrzynki na listy.

  Odpowiedz
 • 3 stycznia 2022 o 15:11
  Permalink

  Fajnie, że nowe, tylko szkoda, że zamiast ułatwiać ludziom segregację, skutecznie się ich do niej zniechęca. Np: sytuacja w tzw. blokach: mam posegregowane w workach odpady: plastik i papier, idę wyrzucić do pojemników i szlag mnie trafia jak muszę stać i przerzucać przez małe otwory w pojemnikach moje posegregowane frakcje, zamiast wrzucić za jednym zamachem wszystko.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.