Daniel Obajtek

Mała Szkoła, Wielki Sukces! Kozodrza Podbija Siatkarskie Półfinały

Dni 24 i 25 kwietnia zapisały się złotymi zgłoskami w sportowej historii Szkoły Podstawowej w Kozodrzy. W tym czasie reprezentacje chłopców i dziewcząt wzięły udział w Półfinałach Wojewódzkich w Piłce Siatkowej, osiągając wyniki, które na długo pozostaną w pamięci całej gminy Ostrów. Samo zakwalifikowanie się obu drużyn do tego etapu było już niesamowitym osiągnięciem i dowodem na rosnącą jakość sportu w regionie.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju chłopców w Kozodrzy uświetnił swoją obecnością pan Rafał Buszek, znany siatkarz, który zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w 2014 roku. Jego obecność dodała wydarzeniu prestiżu i podniosła morale młodych sportowców. Pan Rafał, przemawiając do zgromadzonych, podkreślił znaczenie sportowej rywalizacji w duchu fair play oraz życzył wszystkim drużynom udanych rozgrywek.

Chłopcy z Kozodrzy, mimo porażki w pierwszym meczu, pokazali ducha walki i niezłomność. W drugim spotkaniu zagrali na pełnych obrotach, co pozwoliło im zdobyć 3. miejsce w turnieju. Dzięki temu drużyna chłopców z Kozodrzy uplasowała się na miejscach 7-9 w całym województwie podkarpackim. To ogromny sukces, który daje nadzieję na przyszłość i motywuje do dalszej ciężkiej pracy.

Drużyna dziewcząt z Kozodrzy rywalizowała w półfinale, który odbył się w Mielcu. Dziewczęta stawiły czoła bardzo mocnym przeciwniczkom i po emocjonującej walce zajęły 4. miejsce. To również znaczący wynik, który przekłada się na miejsca 10-12 w całym województwie podkarpackim. Ich zaciętość i determinacja są godne podziwu, a uzyskane miejsce to dowód na wysoki poziom ich umiejętności.

Gratulacje dla obu drużyn za ich osiągnięcia! Te wyniki pokazują, że nawet mała szkoła może mieć wielkie ambicje i osiągnąć znaczące sukcesy. Oby ten sukces był początkiem wielu innych triumfów sportowych dla szkoły w Kozodrzy i całej gminy Ostrów.

źródło zdjęć: Publiczna Szkoła Podstawowa w Kozodrzy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x