Orzech promocje

O rozbudowie szkoły w Broniszowie na ostatniej sesji rady gminy

Jednym z ważniejszych tematów poruszonych na ostatniej sesji Rady Gminy Wielopole Skrzyńskie, była kwestia rozbudowy szkoły w Broniszowie.

Kilka dni temu Wójt Marek Tęczar przedstawił wizualizację zaprojektowanej rozbudowy Szkoły Podstawowej w Broniszowie, o czym pisaliśmy TUTAJ. Projekt ten został omówiony również podczas ostatniej sesji. Padło wówczas kilka argumentów przemawiających za tą inwestycją.

Dlaczego warto rozbudować szkołę?

Wójt poinformowł, że rozbudowa szkoły jest priorytetowym zadaniem. Obecny budynek ledwo wystarcza dla 8 klas szkoły podstawowej. Potrzebna jest także duża sala gimnastyczna. Według władz gminy, w Broniszowie widoczny jest duży przyrost naturalny, a po za tym, najwięcej nowych domów jest właśnie budowanych w tej miejscowości. Innym argumentem jest też to, że obecnie część dzieci z Broniszowa uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej, a jest to szkoła gminy Ropczyce. Wójt planuje zakończyć rozbudowę na rok szkolny 2023/2024. Być może przyczyni się to do tego, że rodzice uczniów z początkowych klasach, przeniosą swoje dzieci do szkoły w rodzinnej miejscowości.

Kiedy rozpocznie się inwestycja ?

Narazie rozbudowa szkoły jest tylko planem. W chwili obecnej władze starają się o dofinansowanie inwestycji. Złożony został m.in. wniosek o wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Władze gminy szacują koszt rozbudowy na około 5 mln złotyh. Jeśli otrzymją jakieś wsparcie, to prace ruszą jak najszybciej, aby wyrobić się z realizacją w ciągu 2-3 lat. Wójt Wielopola Marek Tęczar podkreślił, też, że w jednym pomieszczeniu w szkole powinno powstać również muzeum prof. Karola Olszewskiego – patrona Szkoły Podstawowej w Broniszowie.

fot. fb Szkoły Podstawowej im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *