Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Uczniowie szukali skarbów na terenie Gminy Ostrów

W czwartek, 15 czerwca 2023 r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej im Bł Ks Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie wzięli udział w nietypowej lekcji historii. CKiB Gminy Ostrów we współpracy z Gminą Ostrów i Krzysztofem Surowiec – Prezesem Stowarzyszenia Historycznego Perkun z Trześni i członkami oraz Zuzanną Augustyn zorganizowali interesujące i angażujące warsztaty historyczne.
Lekcja w terenie

Na początku dzieci i młodzież z tej szkoły miały okazję zobaczyć wystawę przygotowaną specjalnie dla nich eksponatów historycznych znalezionych również na terenie gminy. Uczniowie dowiedzieli się także jak postępować w przypadku znalezienia różnych eksponatów, zwłaszcza tych niebezpiecznych.

Później wszyscy udali się na specjalnie przygotowane miejsca w terenie, gdzie mogli dowiedzieć się więcej o działaniu różnego rodzaju wykrywaczy metali i samodzielnie spróbować znaleźć eksponaty. Wszystkie te działania były nadzorowane przez Mariusza Augustyna, specjalistę ds. zabytków z Parku Historycznego Blizna i Pawła Misiaka – sapera, który współpracuje z CKiB Gminy Ostrów w porozumieniu z Jakubem Pałys – archeologiem i pracownikiem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z Delegatury Rzeszów, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem prowadzonych zajęć.

Plany na przyszłość

W zajęciach uczestniczył również Przewodniczący Rady Gminy Ostrów oraz Sołtys Skrzyszowa. Wspólnie z Wójtem Gminy Ostrów Grzegorz Ożogiem planują oni utworzenie klubu, który zajmowałby się pozyskiwaniem eksponatów m.in. do Parku Historycznego Blizna.

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x