Orzech promocje

Sprzedawał skradzione elementy w skupie złomu

Mieszkaniec Ropczyc okradł dwa opuszczone domy. Łupem 50 – latka padło prawie 600 kg różnego rodzaju elementów metalowych, które następnie sprzedał na złomowisku. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu ropczyccy kryminalni, uzyskali informację, że znany im 50-letni mieszkaniec Ropczyc mógł włamywać się do niezamieszkałych domów na terenie powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Okazało się, że mężczyzna w lutym włamał się do jednego z niezamieszkałych domów na terenie Ropczyc, skąd ukradł kilkadziesiąt metalowych kątowników.

50-latek przestępczy proceder powtórzył w kwietniu, dokonując kolejnych kradzieży elementów metalowych z innej posesji na terenie Ropczyc. Łącznie jego łupem padło prawie 600 kg różnego rodzaju elementów i rzeczy stalowych.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wracał po rzeczy kilka razy, a następnie sprzedawał je w skupie złomu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x