Orzech promocje

Motocyklista wypadł z drogi. Pasażer trafił do szpitala

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący motocyklem, który w miejscowości Łączki Kucharskie wjechał do przydrożnego rowu. Pasażer pojazdu z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, jednoślad nie był dopuszczony do ruchu, a jego 18-letni kierujący, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę po godz. 18, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Łączki Kucharskie, kierujący motocyklem wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci, którzy przyjechali we wskazane miejsce zastali już ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy pasażerowi motocykla. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 18-letni mieszkaniec gm. Wielopole Skrzyńskie, kierując motocyklem typu kros, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd się przewrócił.

Kierującemu nic się nie stało, natomiast 19-letni pasażer pojazdu został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierującego oraz ponad promil w organizmie pasażera. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się również, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a motocykl, którym kierował, nie jest zarejestrowany i nie został ubezpieczony.

Wkrótce 18-latek poniesie odpowiedzialność przed sądem za kierowaniem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za spowodowanie wypadku, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również konsekwencji za przewożenie nietrzeźwego pasażera na motocyklu oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

źródło KPP Ropczyce

8 komentarzy na temat “Motocyklista wypadł z drogi. Pasażer trafił do szpitala

 • 22 czerwca 2023 o 17:36
  Permalink

  W Sędziszowie jest taki pajac co crosem jezdzi na tylnym kole nawet po drodze publicznej przez przejscie dla pieszych rejestracja chyba rrs 71hj ale ja go spotkam osobiscie na skrzynce i to nie długo

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2023 o 22:21
  Permalink

  nie są winni pijani gówniarze bez uprawnień tylko policja.
  ludzie co wy pijecie lub wciągacie?

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2023 o 09:55
  Permalink

  Kiedy uprzątną parking przy cmentarzu w Sędziszowie z młodzieży? Siedzącej tam całą noc!

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2023 o 12:31
  Permalink

  Szczyle czują się bezkarnie. Gdzie rodzice którzy im kupują te złomy i wypuszczają na drogi.

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2023 o 22:56
  Permalink

  policja nie chce widziec bo i po co beda ich scigac po polnych drogach lepiej stanac przy skrzyzowaniu ze znakiem stop i łapac “przestępców”

  Odpowiedz
  • 20 czerwca 2023 o 12:30
   Permalink

   Albo koło stadionu w wielopolu bo tam cały czas mają klientów. A ile jest miejsc bardziej niebezpiecznych . Coraz więcej kasy na nich idzie, coraz lepszy sprzęt a coraz mniej im się chce i jest coraz mniej bezpiecznie.

   Odpowiedz
 • 19 czerwca 2023 o 17:09
  Permalink

  Szaleństwa crossami po okolicznych drogach to plaga. Szybko, bez oświetlenia i głośno. Tłuką się tak szczególnie wieczorami. Tylko policja tego nie widzi.

  Odpowiedz
  • 19 czerwca 2023 o 21:38
   Permalink

   wypili z nerwów emocji tuż po wypadku .
   nie osądzać za wcześnie:) każdy ma jakieś pokusy ehh

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *