Orzech promocje

OSZUSTWO Z WYKORZYSTANIEM KODU BLIK! PRZECZYTAJ I NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Policjanci przestrzegają przed oszustwami z wykorzystaniem kodu BLIK. Przestępcy w dalszym ciągu podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pożyczkę. Ostatnio mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego dał się zwieść namowom oszustów, podających się za jego znajomego i przekazał im wygenerowany kod. Oszuści wykorzystując kod wypłacili z konta mężczyzny blisko 1 tys. złotych.

Ropczyccy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od mieszkańca powiatu, który poinformował o oszustwie na kod BLIK. Jego znajomy, za pomocą komunikatora messenger, wysłał do pokrzywdzonego wiadomość, prosząc o kod BLIK. Mężczyzna rzekomo potrzebował pieniędzy na opłacenie przesyłki. Mieszkaniec gminy Iwierzyce w wiadomości zwrotnej, wysłał znajomemu wygenerowanego “blika” Jak się później okazało, na konto społecznościowe jego znajomego włamali się oszuści, którzy rozsyłali w jego imieniu prośby o przelewy środków finansowych. Tym sposobem przestępcy wypłacili z konta 26-latka kwotę 973 zł.

Co zrobić, żeby nie stać się ofiarą tego przestępstwa?

Oszustwo na BLIK popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy do wyłudzania pieniędzy. Absolutnie nie należy przekazywać kodów bez sprawdzenia autentyczności informacji, którą otrzymaliśmy. Nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Należy mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość, chce nas oszukać i okraść. Jeśli chcemy pomóc, najpierw skontaktujmy się z tą osobą, najlepiej osobiście lub dzwoniąc, pomijając używany komunikator. Potwierdźmy, czy faktycznie to ona wysłała do nas wiadomość.

Bądźmy ostrożni podczas takich transakcji. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych oraz haseł, których używamy w sieci.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
4 miesięcy temu

Ale to nie dość, że uwierzył, to jeszcze potwierdzając blika, nie sprawdził na jaką kwotę to robi?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x