CERTUS rozliczymy twój PIT

Dzięki reakcji, świadka pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu

Kobieta, która była świadkiem niebezpiecznych manewrów kierującego fiatem, nie zbagatelizowała sytuacji i zareagowała. Wyciągnęła kluczyki z pojazdu i powiadomiła ropczyckich policjantów. Okazało się, że 44-latek miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę, około południa, ropczyccy policjanci otrzymali informację, że na jednym z parkingów przy ul Konarskiego w Ropczycach, został ujęty pijany kierowca. W rozmowie ze zgłaszającą ustalono, że kiedy kobieta była na parkingu, zauważyła kierującego fiatem, który kilka razy cofnął w zaparkowanego forda. Podejrzewała, że kierujący może być pijany, dlatego zdecydowała się zainterweniować. Podeszła do auta i wyciągnęła kluczyki z pojazdu, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. O całym zdarzeniu poinformowała Policję.

Za kierownicą fiata siedział 44-latek. Podejrzenia zgłaszającej okazały się słuszne. Okazało się, że mieszkaniec Ropczyc miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Pamiętaj, reagując na takie sytuacje, możesz zapobiec wystąpieniu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych tragicznych, spowodowanych przez pijanych kierujących. Świadkowi dziękujemy za postawę godną naśladowania.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie_lubie_pijakow
nie_lubie_pijakow
1 rok temu

Ciekawostka: w tym roku złapano więcej pijanych kierowców niż w poprzednim, pomimo zaostrzenia kar za wsiadanie za kierownicę pod wpływem. Czyżby więc odwieczna mądrość mówiąca, że to nie dotkliwość kary tylko jej nieuchronność jest najlepszym straszakiem? Porzucając Twoją atawistyczną (acz zrozumiałą) nienawiść do pijaków za kółkiem czy nie uważasz drogi czytelniku, że wszelkie zaostrzenia kar pojawiają się tylko i wyłącznie aby ratować budżet państwa? I zanim powiesz: “co mnie to obchodzi, wystarczy nie pić” przeczytaj proszę jeszcze te trzy ostatnie mądrości: 1) Dziś przyszli po pijaka, jutro przyjdą po Ciebie, bo świętych nie ma i każdy w końcu jakoś złamie prawo. 2) Prawo ma odstraszać dzięki czemu zła będzie mniej, a nie dorabiać się na już zaistniałym złu. 3) Jeżeli kodeks ochroni godność i prawa takiego śmiecia jak pijany kierowca to znaczy, że ochroni każdego. Również Ciebie, gdy popełnisz błąd. A wierz mi, popełnisz go.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x