Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Niesamowity musical w wykonaniu Licealnego Teatru Muzycznego

10 marca 2024 roku był dniem pełnym emocji dla społeczności Sędziszowskiego Liceum, zwłaszcza dla uczestników Licealnego Teatru Muzycznego, który obchodził swoje 15-lecie istnienia. W uroczystej atmosferze sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. odbyła się premiera monumentalnej opery “Aida”, wykonanej przez artystów i artystki tego teatru.

“Aida” to musical stworzony przez legendę muzyki pop, Eltona Johna, do słów Tima Rice’a, znanego autora tekstów do licznych musicali. Libretto zostało napisane przez Lindę Woolverton, Roberta Fallsa i Davida Henry’ego Hwanga. Akcja musicalu osadzona jest w starożytnym Egipcie i opowiada historię zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, oraz Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Libretto bazuje na operze Giuseppe Verdiego o tym samym tytule.

Nad całością spektaklu czuwali Pani Ewelina Łagowska-Świerk oraz Pan Tomasz Przywara. Emocje budowane nie tylko poprzez muzykę, ale również dialogi, różnorodność technik tanecznych, efektowna scenografia oraz wspaniałe kreacje solistek i solistów odtwarzających główne role sprawiły, że spektakl był niezwykłym doświadczeniem estetycznym dla widzów.

Cały zespół twórców tegorocznej “Aidy” to pracownicy, uczniowie i absolwenci sędziszowskiego Liceum, a także przyjaciele placówki. Patronami honorowymi musicalu zostali Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak oraz Burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć.

zdjęcia TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

Wspaniałe widowisko! Inne “teatry” nigdy nie dojdą do tego poziomu!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x