Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Mobilny punkt pobrań wymazów pod kątem COVID-19 przy Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie Młp.

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? 12 dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań

Od poniedziałku 3. sierpnia przy Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie Młp. działa Mobilny Punkt Pobrań wymazów pod kątem koronawirusa typu drive-thru.

Mobilny Punkt Pobrań znajduje się w namiocie przy głównym wejściu i podjeździe do Szpitala, wjazd od strony Rynku. Obowiązuje telefoniczna rejestracja i umówienie się na konkretny dzień i godzinę pobrania wymazu we wszystkie dni tygodnia w godz. 7:00 – 9:00 pod numerem tel. 510 741 769.

  • Wymazy w MPP pobierane są we wszystkie dni tygodnia w godz. 7:00 – 9:00.

Badanie możesz wykonać w 12 dniu kwarantanny pod warunkiem, że otrzymałeś SMS-a i masz własny samochód, którym pojedziesz na miejsce pobrań bez kontaktu z innymi osobami. 

W 8. dniu kwarantanny otrzymasz SMS-a lub powiadomienie w aplikacji TakeTask informujące, że możesz opuścić miejsce kwarantanny celem wykonania testu. Policja, która kontroluje Twoją obecność w domu podczas kwarantanny, będzie powiadomiona o tym fakcie. 

Na miejsce pobrań nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo. Po drodze do mobilnego punktu pobrań nie wysiadaj nigdzie z samochodu ani nie załatwiaj żadnych spraw.

Jeśli osoba z Tobą odbywająca kwarantannę również ma zrobić test tego samego dnia, możecie pojechać jednym samochodem. 

Jeśli nie masz możliwości bezpiecznego dotarcia na do punktu pobrań, skontaktuj się z sanepidem, który w uzasadnionych przypadkach ma możliwość umówić Cię na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

Jak zrobić badanie

Na badanie:

  • zabierz dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL
  • udaj się własnym autem bezpośrednio do najbliższego mobilnego punktu pobrań, bez załatwiania czegokolwiek po drodze
  • podczas wyjścia  przestrzegaj zasad higieny i społecznego dystansu, idąc do auta, załóż maseczkę, kichaj  we własny zgięty łokieć, zachowaj odległość 1,5 m od innych osób. 

Test jest bezpłatny, ale możesz go wykonać wyłącznie 12. dnia kwarantanny. Jeśli się zgłosisz w innym dniu, nie wykonasz testu. Nawet płatnie. 

Na miejscu nie wysiadaj z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu. 

Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez laboratorium np. poprzez sms.

Co oznacza wynik testu

Jeśli są już wyniki Twojego testu na obecność koronawirusa, to po zalogowaniu się na Internetowym Koncie Pacjenta zobaczysz jeden z czterech komunikatów:

  • negatywny – wynik ujemny testu (nie wykryto SARS-CoV-2). To oznacza, że nie masz koronawirusa, zachowaj jednak dotychczasowe środki ostrożności i higieny.

W przypadku negatywnego wyniku możesz opuścić sam kwarantannę 24 godziny po tym, jak wynik badania znalazł się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta.

  • niediagnostyczny – to oznacza, że próbka jest niezdatna do badania, należy pobrać kolejną próbkę od pacjenta i jak najszybciej przekazać do badania. 
  • nierozstrzygający – to znaczy, że wynik jest na granicy analitycznej czułości testu, wymaga zbadania kolejnej próbki pobranej od pacjenta po 24–48h.
  • pozytywny – wynik dodatni testu (wykryto SARS-CoV-2). Potwierdzono obecność koronawirusa, Ty i osoby, które miały z Tobą bliski kontakt, powinny zastosować się do zasad kwarantanny.

W przypadku dodatniego wyniku, skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłoś się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

Jeśli Twój wynik jest niediagnostyczny lub nierozstrzygający, zostaniesz zaproszony na kolejny pobór próbki w punkcie mobilnym.

Fot. PAP/Leszek Szymański, mat. prasowy wg.: gov.pl, ZOZ Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Nikt nie odbiera telefonu

evi
evi
3 lat temu

testy powinny być dostępne dla wszystkich… osobom po 60 -tym roku życia powinny być wykonywane bezpłatnie, pozostali powinni mieć możliwość wykonania testu w rozsądnej cenie- ok 50zł

Orlanda
Orlanda
3 lat temu

Dlaczego przecietny pacjent nie moze zrobic za darmo testu? Przeciez jesli podejrzewa ,ze jest zakazony nie pojdzie ,b boi sie ,ze odwioza Go do Lancuta i tam bedzie lezal do smierci. Dlatego chodza zarazaja . test jesli juz to powinien kosztowac nie wiecej jak 50 zl . Gdzie emerytke stan na test za 500 zl . Kto wymyslil takie procedury!!!..To jest s*****!

Buba
Buba
3 lat temu
Reply to  Orlanda

Dlaczego nie może każdy obywatel sobie zrobi testu na COVID-19 jeżeli się źle czuje w końcu chodzi nam aby było mniej zakażeń.Tyle pan minister mówił.osooba w wieku od 60 ła -…Powinna bezpłatnie wykonać test byloby mniej zakażeń bo ktoś jest nosicielem a zaraza .Coś tu jest nie tak . emeryta nie stać wykonać testu za 500 zl

trackback

[…] Mobilny punkt pobrań wymazów pod kątem COVID-19 przy Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie Młp. […]

5
0
Would love your thoughts, please comment.x