Orzech promocje

Czy Szpital Powiatowy w Sędziszowie Młp. będzie powiększony? Są plany na zagospodarowanie budynku byłej szkoły

Dziś tj. 23 marca został podpisany list intencyjny, który wyznacza kierunek działania w związku z planowaną rozbudową Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp. Samorządy chcą wykorzystać budynek byłej szkoły podstawowej nr 2, gdzie docelowo ma powstać Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy.

List intencyjny podpisali: Burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć, Starosta Powiatu Ropczycko Sędziszowskiego Witold Darłak oraz Wicestarosta Bernadeta Frysztak. Jest to pierwszy krok do przebudowy budynku na rzecz szpitala. Teraz wykonana zostanie ekspertyza techniczna przez Politechnikę Rzeszowską oraz opracowany będzie operat szacunkowy nieruchomości. Kolejnym krokiem ma być podjęcie niezbędnych uchwał przez radę miejską i radę powiatu.

Ważną informacją jest to, że nowa część szpitala będzie w połowie własnością Gminy Sędziszów Młp. a w połowie Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – tak jak obecny budynek szpitala. Po wykonaniu operatu – czyli wyceny wartości budynku, Starostwo wykupi 50% nieruchomości. Ostatni operat wartości tego obiektu jest z 2019/2018 roku i opiewa na kwotę 7 milionów zł – informuje nas starosta W. Darłak, który ma nadzieję, że aktualna wycena będzie niższa.

Powiat zadeklarował również, że na rzecz Gminy przekaże działkę o wielkości minimum 3 ha, pozyskaną ze skarbu państwa. Jest ona położona w pobliżu węzła autostradowego na Osiedlu Borek Wielki. Samorząd gminy Sędziszów Młp. opracuje plan zagospodarowania, a żeby uatrakcyjnić teren, powiat wybuduje drogę dojazdową od węzła do wspomnianej działki oraz pozostałych działek należących do powiatu.

Starosta oraz Burmistrz wyrazili nadzieję, że inne samorządy z powiatu przyłączą się finansowo do rozbudowy szpitala. Szpital Powiatowy w Sędziszowie Młp. jest dla wszystkich mieszkańców powiatu i nie tylko. Jak informuje starosta powiatu W. Darłak: w miejscu budynku byłej szkoły chcemy, aby docelowo powstał Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, może w części rehabilitacja (…)

źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Szpital śmiechu warte nawet nie przychodnia na to trzeba być otwartym na ludzi

Qwert
Qwert
3 lat temu

Pozostaje tylko czekać na opinie w komentarzach ekspertów czyt mieszkańców gminy

Tom
Tom
3 lat temu

Nawet jakbyście oddali na ten szpital ratusz, to i tak nic go nie uratuje! Tu trzeba wielomilionowej inwestycji w Ropczycach, które są miastem większym i nie zmieni tego nawet przyłączenie 80 wiosek i lasów do Sędziszowa. To trzeba wybudować nowy szpital z prawdziwego zdarzenia, z parkingiem, lądowiskiem dla helikopterów, z możliwością rozbudowy… to co tutaj u nas w Sędziszowie jest to przychodnia z miejscami noclegowymi! Pora spojrzeć prawdzie w oczy i skończyć oszukiwanie samych siebie.

Qwert
Qwert
3 lat temu
Reply to  Tom

Brawo mamy pierwszego eksperta czekamy na kolejne wpisy

Jan
Jan
3 lat temu
Reply to  Tom

-napisal ktos z Ropczyc na 100 % 🤣
A co ma piernik do wiatraka? Bo jakby powstała w ropczycach to by była dobra inwestycja a w Sędziszowie to nie? Juz pomijam żałosna argumentację o przyłączaniu wiosek, dzieje się tak również w innych mniejszych miastach od lat i nikt tak nie płacze. Do Ropczyc też dołączano tereny wiejskie i to lata temu. Nie da się już czytać tych wszystkich wypocin internetowych malkontentów którzy narzekają dosłownie na wszystko, dno.

mietek
mietek
3 lat temu
Reply to  Tom

Jak Cebulów włączał wioski to było ok?Chechły Granice Witkowice i Czekaj Pietrzejowa? Mało Ci buraku ?

6
0
Would love your thoughts, please comment.x