Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Jesienna akcja szczepienia lisów – nie dotykaj szczepionek!

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że od 22 września do 1 października 2022 r. będzie prowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego. Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich).

Są to niewielkie, brunatne, stożkowe krążki. W środku mają zatopiony blister – plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Nie wolno ich dotykać, ani niszczyć, bo przynęty dotykane przez ludzi, lisy omijają.

Sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka, jednakże może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzkiego w momencie niezachowania odpowiedniej ostrożności i niedostosowania się do zaleceń. W sytuacji kontaktu człowieka z płynną zawartością kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie umyć bieżącą wodą z mydłem ręce oraz wszystkie inne części ciała, które zetknęły się ze szczepionką. W takich przypadkach należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Image

zdjęcie główne PIXABAY, zdj komunikatu – Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x