Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zabrakło środków na chodnik – czy zawiniły samorządy?

Podczas XLII sesji Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego omawiano m.in. kwestię wycofania środków na inwestycję, która nie zostanie zrealizowana z powodu braku większych środków finansowych.

O jakiej inwestycji mowa

Podczas sesji Rady Powiatu Pan Radny Wiesław Rygiel zgłosił sprawę odcinka chodnika o długości 600 m. przy ulicy Leśnej w Ropczycach. Ta inwestycja, jak podkreślił radny Wiesław Rygiel, nie zostanie zrealizowana z powodu braku porozumienia między Starostwem Powiatowym a Gminą Ropczyce.

Chodzi o realizację zadania w ramach Przebudowy drogi powiatowej Nr 1360R Ropczyce – Gnojnica wraz z leżącymi w jej ciągu ulicami Ogrodniczą i Leśną. Po przeprowadzeniu przetargu starostwo musiało zmniejszyć wydatki z budżetu o prawie 700 tys. złotych, dostosowując się do realnych kosztów inwestycji.

Radny uważa, że Gmina chciała dołożyć

Szkoda, że to się tak źle podziało (…) Trzeba się dogadywać a nie boczyć na siebie, trzeba umieć rozmawiać i skutecznie rozmawiać. – skomentował to Pan Rygiel.   

Radny twierdzi, że Gmina Ropczyce gotowa była uczestniczyć w realizacji zadania. Przywołał sytuację ze stycznia 2022, kiedy to Burmistrz Bolesław Bujak wysłał pismo do Starosty z propozycją udziału w kosztach zadania w wysokości 50%.

Starosta odpowiada

Naturalnie, to Pan Starosta stał się adwersarzem Pana Radnego. Witold Darłak, posługując się korespondencją urzędową, którą to Starostwo Powiatowe prowadziło z Urzędem Gminy Ropczyce, odniósł się do wystąpnienia Radnego. Starosta przytoczył treść pisma z maja, w którym prosił on Pana Burmistrza Bolesława Bujaka o partycypację Gminy Ropczyce w tej inwestycji w wysokości 50% kosztów. Następnie Witold Darłak odczytał odpowiedź Burmistrza Bujaka na powyższe pismo, w którym Bolesław Bujak prosi o partycypację Starostwa w kosztach budowy dworca autobusowego w Ropczycach.

Ja o niebie, Burmistrz o chlebie – skomentował to Pan Starosta.

Czy to kończy sprawę?

Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego podkreślił, że inwestycja przy ulicy Leśnej jest dla niego nadal ważna.

Nie ma co się oglądać na gminę. W miarę możliwości jak będą środki (…) warto wykonać tę inwestycję (…) Będę starał się, aby taki projekt chodnika przy tej drodze opracować. – zakończył Pan Witold Darłak.

zdjęcie główne: Starostwo Powiatowe w Ropczyach – „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1360R Ropczyce – Gnojnica wraz z leżącymi w jej ciągu ulicami Ogrodniczą i Leśną”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x