Orzech promocje

Następstwa śmiertelnego wypadku w Pilźnie. Sprawca przyznał się do winy

Jak już pisaliśmy TUTAJ w marcu br. w Pilźnie miał miejsce tragiczny wypadek, w którym doszło do śmierci 19-letniej mieszkanki Glinika. W związku z tym zdarzeniem Prokuratura Rejonowa w Dębicy w dniu 24 września 2021 r. skierowała do tamtejszego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mieszkańcowi Pilzna.
Co ustalono w toku śledztwa?

Jak ustalili śledczy, do zdarzenia doszło w dniu 20 marca 2021 r. tuż przed godziną 3 w nocy. Kierujący samochodem marki Alfa Romeo, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, w Pilźnie przy ulicy Kraszewskiego, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego doprowadził do zjechania z jezdni oraz wywrócenia pojazdu. Alfa Romeo uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji. W następstwie zdarzenia młoda pasażerka wypadła z pojazdu, a następnie w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala.

Jazda pod sporym wpływem

Ustalono, że osobą kierującą był 21-letni Patryk C., który był pod wpływem około promila alkoholu we krwi i substancji psychotropowych MDMA (szerzej znana jako Ecstasy) oraz MDA. Ustalono również, iż pasażerką pojazdu była 19-letnia mieszkanka miejscowości Glinik, która pomimo hospitalizacji, w wyniku poniesionych licznych obrażeń zmarła w szpitalu w dniu wypadku. W wyniku podjętych czynności ustalono, że prędkość pojazdu po zjechaniu z jezdni, w chwili kontaktu z podłożem mieściła się w przedziale 88-104 km/h. Prędkość pojazdu w momencie jego wywracania się znajdowała się w przedziale 66-76 km/h. Co istotne, w dniu zdarzenia jezdnia była śliska i zaśnieżona a także padał gęsty śnieg.

Przyznanie się do winy

Sprawca usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw z art. 178a § 1 kodeksu karnego (jazda w stanie nietrzeźwości i środków odurzających) oraz z art. 177 § 2 kodeksu karnego (spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego). Z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dębicy, tamtejszy Sąd Rejonowy zastosował wobec Patryka C. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Patryk C. przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawca nie był wcześniej karany.

fot. OSP Pilzno

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x