Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Areszt dla 21-latka- sprawcy tragicznego wypadku w Pilźnie

Do aresztu trafi 21-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Taką decyzję, na wniosek prokuratury, podjął dębicki sąd. W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku, zmarła 18-letnia mieszkanka Glinika.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, ok. godz. 3 nad ranem w Pilźnie. Samochód marki Alfa Romeo kilkukrotnie koziołkował i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Służby, które jako pierwsze dotarły na miejsce zastały rozbity samochód i wyrzucone ciało młodej kobiety, której stan był bardzo poważny.

Na jezdni tuż obok samochodu stał 21-letni mężczyzna, mieszkaniec Pilzna, który został przebadany na obecność alkoholu we krwi. Badanie wykazało 1,72 promila. Mężczyzna, nie przyznawał się do kierowania samochodem. Uczestników wypadku przewieziono do szpitala w Rzeszowie.

Niestety, w sobotę popołudniu dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że pomimo wysiłku lekarzy 18-letnia mieszkanka Glinika zmarła.

Jeszcze w dzień wypadku podkomisarz Dominika Kopeć z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, informowała, że policjanci ustalają kto był kierowcą samochodu.

Dziś w godzinach popołudniowych to się zmieniło, 21-latek przyznał się, że to on prowadził samochód. Sąd Rejonowy w Dębicy na wniosek prokuratora podjął decyzję o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy wobec 21-latka.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

O wypadku pisaliśmy TUTAJ

fot. OSP Pilzno

6 komentarzy na temat “Areszt dla 21-latka- sprawcy tragicznego wypadku w Pilźnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *