Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Policjanci przestrzegają przed oszustami w internecie

Obecnie oszustwa internetowe stały się łatwym sposobem na zarobek dla przestępców. Internet jest przestrzenią, w której oszuści szukają swoich potencjalnych ofiar i na wiele sposobów starają się je nakłonić, do przekazania jak największych sum pieniędzy.

Ropczyccy policjanci coraz częściej przyjmują zawiadomienia o usiłowaniu bądź dokonaniu oszustwa. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców mundurowi apelują o zachowanie ostrożności i czujności.

Niejednokrotnie ofiary oszustów tracą duże kwoty pieniędzy, często są to całe oszczędności. Zdarza się również, że ofiary skuszone szybkim i wysokim zyskiem zaciągają kredyty, by sprostać żądaniom przestępców. Ważne jest, aby znać podstawowe zasady bezpieczeństwa i bezwzględnie je przestrzegać. Dzięki temu nasze pieniądze będą bezpieczne.

Pamiętajmy!

Zakupów internetowych należy dokonywać na bezpiecznych stronach. Nigdy nie klikajmy w otrzymywane linki dotyczące np. dopłaty za paczkę, czy wypłaty środków z portali sprzedażowych. Należy zachować czujność, czy po wejściu w podejrzany link nie instalujemy na własnym sprzęcie dodatkowego oprogramowania, dzięki któremu przestępcy mogą uzyskać zdalny dostęp do posiadanych przez nas urządzeń. Przed rozpoczęciem inwestowania, kupowania czy innych transakcji zapoznajmy się ze wszystkimi zasadami, jakie dotyczą tego typu działań. Nie można wierzyć wszystkim osobom, które proponują szybki zysk lub okazyjne zakupy.

Podobne zasady dotyczą nawiązywania nowych znajomości w internecie, zwłaszcza wtedy, gdy ktoś prosi nas o pomoc finansową. Sprawdzajmy, czy nadawca wiadomości to faktyczny użytkownik tego konta. Jeśli otrzymujemy wiadomość od osoby nam znanej, zweryfikujmy to chociaż telefonem do niej. Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcie główne przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
7 miesięcy temu

Dla żony kurier przyniósł paczkę do odebrania za opłatą, której nie zamawiała i z nieznanego jej adresu. Oczywiście nie odebraliśmy tej przesyłki, ale ten fakt zgłosiłem na policję w Sędziszowie jako próbę wyłudzenia. I co usłyszałem od policjanta : skoro pan nie odebrał to nie doszło do przestępstwa.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x