Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Ropczycach wymieniają lampy na ledowe

Na ulicach gminy Ropczyce trwają prace związane z wymianą lamp sodowych i rtęciowych na ledowe. Zadanie to pozowli na obniżenie kosztów oświetlenia ulicznego.

Samorząd jeszcze w sierpniu podpisał umowę z wykonawcą zadania wymiany oświetlenia ulicznego w Ropczycach.  Zadanie sfinansowane zostanie z kredytu w wysokości prawie 3 mln złotych, którego udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Został on rozłożony na sześć lat, a będzie spłacany głównie z oszczędności powstałych w wyniku eksploatacji ledowych lamp. Całkowita wartość inwestycji to około 4,4 mln zł. W tej kwocie ujęta jest 10-letnia konserwacja i obsługa urządzeń oświetleniowych. 

W ramach zadania pn. “Modernizacja oświetlenia ulicznego oraz wykonywanie czynności eksploatacyjnych i konserwacyjnych urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Ropczyce” zostanie przeprowadzona wymiana 2026 szt. opraw na całym terenie miasta i gminy, około 50 km przewodów oraz konserwacja 76 szt. słupów, a także wymiana 76 szt. słupów. Prace mają potrwać do końca marca.

3 komentarze na temat “W Ropczycach wymieniają lampy na ledowe

 • 17 marca 2022 o 11:53
  Permalink

  I bardzo dobrze że wymieniają, w Ropczycach na osiedlu świecą lampy, które od 30 lat nie świeciły, widać różnicę :). Czekam jeszcze na uruchomienie zapowiadanej platformy internetowej do zgłaszania usterek oświetlenia przez sieć, jest kilka punktów, które już nie świecą, np: na odcinku ulicy Kolejowej, pomiędzy Barbary, a Piłsudskiego nie święcą już trzy lampy. Znalazłem taką witrynę, oswietlenieropczyce.pl , ale nic tam ciekawego nie ma.

  Odpowiedz
 • 16 marca 2022 o 15:46
  Permalink

  LEDowe czy nie MAJĄ SIĘ ŚWIECIĆ! koniec z tym gaszeniem! Ludzie chcą cywilizacji a nie ciemnoty! A poza tym, ten kto to projektował powinien dostać naganę- tam gdzie pasują oprawy typu parkowego są zwykłe uliczne…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *