Orzech promocje

Słupki multimedialne stanęły w Sędziszowie

Od niedawna, podczas spaceru w Sędziszowie Małopolskim, można posłuchać opowiadań o tym mieście. Zamontowano tam bowiem urządzenia które to umożliwiają. Przeczytajcie o szczegółach poniżej.
Niezwykłe ławeczki

Ostatnio przy pergolach na sędziszowskim „trójkącie” stanęły niecodzienne urządzenia. To dzięki nim, zamontowanym tam 2 innowacyjnym słupkom multimedialnym, w pięknym otoczeniu przyrody, można siedzieć i słuchać opowieści, związanych z Sędziszowem Małopolskim. Umożliwiają to zainstalowane tam pliki audio. Wystarczy tylko usiąść na jednej z dwóch ławeczek i wybrać na panelu sterowania odpowiedni przycisk. Jednakże nie jest to jednak jedyna funkcja słupków. Jak to działa?

Dawka kultury i rozrywki

Po wciśnięciu odpowiedniego guzika, można wysłuchać z głośników audiobooków o Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Małopolskim, memoriale Sybiraków i Żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów, współczesnym Sędziszowie Małopolskim oraz historii miasteczka. Słupki posiadają też funkcję odtwarzania własnej muzyki, dzięki połączeniu np. smartfona przez bluetooth. W dodatku, można tam podładować telefon – za pomocą portu USB lub indukcyjnie. Co ciekawe, te urządzenia to prototypy, które skonstruował sędziszowianin – Jakub Gątarski.

„Mam nadzieję, że ten pomysł przypadnie do gustu mieszkańcom, a także turystom czy pielgrzymom, odwiedzającym nasze sanktuarium. Zapraszam do korzystania” – zachęca na swoim fanpage Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego, Bogusław Kmieć.

4 komentarze na temat “Słupki multimedialne stanęły w Sędziszowie

 • 1 listopada 2021 o 13:31
  Permalink

  Dwa słupki nie obsłużą tego nawału turystów i pielgrzymów w stolicy świata- znaczy się w Sędziszowie 😀

  Odpowiedz
 • 31 października 2021 o 12:44
  Permalink

  No cóż, kolejna inicjatywa i kolejny niewypał. Będzie tak jak z siłowniami plenerowymi. Pies z kulawą łapą tam nie zaglądnie bo to nie te czasy i nie ta młodzież. Dzisiaj młodzi ludzie chcą się spotykać nie pod chmurką żeby słuchać opowieści o dawnych czasach tylko w miejscu gdzie w swoim gronie spędzą miło czas.

  Odpowiedz
  • 9 listopada 2021 o 14:31
   Permalink

   Nic wam nie pasuje, juz sie nie da czytać tego pie****enia…. wszystko źle, co nie wymyślą to bee

   Odpowiedz
  • 14 listopada 2021 o 19:35
   Permalink

   siedz dalej w domu i narzekaj że coś robią

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *