Orech promocje

Znamy wyniki powiatowego konkursu fotograficznego

Za nami czwarty powiatowy konkurs fotograficzny „Nieznane choć bliskie”. Przez cały rok można było robić zdjęcia, które przedstawiają coś, czego jest coraz mniej na ziemi ropczycko-sędziszowskiej.

Jakie było zainteresowanie konkursem?

W konkursie uczestniczyło ogółem 26 uczestników (w tym 8 dzieci), którzy zgłosili łącznie 51 zdjęć (16 wykonanych telefonem komórkowym/ smartfonem /tabletem, 35 wykonanych aparatem fotograficznym).

Na fotografiach znalazły się sytuacje/czynności (nie)codzienne, obiekty architektury, przedmioty codziennego użytku, prace w rzadkim zawodzie, zwierzęta, pojazd. Fotografowano obiekty w następujących miejscowościach powiatu ropczycko-sędziszowskiego: Ropczyce (19), Gnojnica (8), Sędziszów Młp. (7), Lubzina (4), Broniszów (2), Krzywa (2), Mała (2), Skrzyszów (2), Brzezówka (1), Cierpisz (1), Czarna Sędziszowska (1),  Góra Ropczycka (1).

Kto wygrał?

16 września rozstrzygnięcia konkursu dokonała komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Ryszard Basara (FOTOKlub PCEK), Justyna Piekło (Polskie Radio Rzeszów) Jadwiga Pięta-Paśko (Telewizja Miejska Ropczyce) Sławomir Gąsior (Telewizja Sędziszów Młp. ) Ilona Baran (Portal RRS24.NET),Sławomir Oskarbski (Tygodnik Reporter Gazeta) . Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 30 września w PCEK w Ropczycach.

Poniżej WYNIKI KONKURSU oraz NAGRODZONE ZDJĘCIA z podziałem na kategorie, a następnie fotorelacja z wręczenia nagród.

KATEGORIA TECHNICZNA – TELEFON/ SMARTFON/ TABLET

DZIECI

Laureatami konkursu, zajmując kolejne miejsca, zostali:

1. Milena Kot „Przyszły rosół”

2. Amelia Kot „Gąski u cioci”

3. Daniel Szczyrek „Koza”

DOROŚLI

Laureatami konkursu, zajmując kolejne miejsca, zostali:

1. Anna Bochenek- Kot „Karmienie kaczek”

2. Maria Pociask „Pełen regał”

3. Barbara Głód „Ach, ten maluch”

KATEGORIA TECHNICZNA – APARAT FOTOGRAFICZNY

DZIECI

Laureatami konkursu, zajmując kolejne miejsca, zostali:

1. Jakub Kot „Klepanie kosy”

2.  Nikodem Dyło „Piwniczka”

3.  Kacper Guzik „Pszczele sprawy”

DOROŚLI

Laureatami konkursu, zajmując kolejne miejsca, zostali:

1. Jacek Pociask „Podkowa w ogniu”

2. Dawid Kot „Łuskanie kukurydzy żarnami”

3. Ewelina Pociask „Póki nóż ostry”  

WYRÓŻNIENIA:

Karol Piękoś „Jesienny koper”

Grzegorz Pietras „A kiedyś to…”

Paweł Bielak „Ich troje”

NAGRODA PCEK

Małgorzata Bukiewicz Całe dobro z mleka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *