Orech promocje

Faustynka potrzebuje wsparcia w walce o zdrowe serduszko

Zdrowe serce – jedyne czego brakuje mojemu dziecku.. – tak pani Ewa, mama Faustynki pisze na stronie zbiórki. Dziewczynka musi przejść kolejną operację serca a na to potrzebne są duże pieniądze.

Faustynka ma zaledwie 8 lat, a już przeszła 3 operacje na otwartym sercu. Przez cały czas musiała być pod opieką różnych specjalistów, miała prowadzone rehabilitacje. Przyjmuje także leki. To wszystko kosztuje dlatego jej mama założyła kilka lat temu Serce w potrzebie – bazarek dla Faustynki, na którym wystawione są różne fanty na licytacje. Na bazarku wspierane są także inne dzieci. Teraz jednak Faustynka potrzebuje kosztownej operacji.

Wrodzona wada serca to „dar” na całe życie i nie zawsze jedna operacja czyni dziecko w miarę zdrowym, choć taki początkowo jest plan… Faustynka urodziła się w 2012 roku w całkiem niezłej kondycji, jak na dziecko z wadą serduszka AVSD i wspólnym kanałem przedsionkowo komorowym bardzo charakterystycznym dla dzieci z Trisomią 21. Od pierwszego oddechu pokazywała swoją wielką siłę, wiedzieliśmy, że jest nadzwyczajną dziewczynką, wyczekaną córeczką, wytęsknioną miłością. Ze łzami w oczach tuliliśmy ją do naszych serc, wiedząc, że najtrudniejsze dopiero przed nami. – pisze pani Ewa.

Operacja musi się odbyć w Munster a jej koszt to około 200 000 zł. Na ten cel została założona zbiórka na portalu Siepomaga – link.

Oczywiście na wspomnianym wyżej bazarku można kupować, licytować fanty, bo cały dochód zostaje wpłacany od razu na zbiórkę. Zachęcamy też do przekazywania fantów na licytacje – mogą to być różne przedmioty, usługi, vouchery.

Kiermasz pod sędziszowskim ratuszem

27 marca, tj. sobota przed Niedzielą Palmową, planowany jest kiermasz na placu przed Ratuszem w Sędziszowie Małopolskim. Potrzebni są wolontariusze do obsługi stoisk, osoby, które mogłyby przekazać ozdoby wielkanocne, palmy na kiermasz, a także chętni do przygotowania ciastek, babeczek. Więcej informacji na stronie FB Serce w potrzebie – bazarek dla Faustynki.

Rodzice dziewczynki prowadzą też zbiórkę na rehabilitacje, leki, wizyty lekarskie, pokrycie kosztów związanych z wyjazdem na operację serca do Niemiec( przejazd, nocleg, zakup niezbędnych rzeczy na pobyt w szpitalu i podróż dla Faustynki) pomoce rehabilitacyjne –tutaj link. Każda pomoc się liczy.

https://www.siepomaga.pl/sercefaustynki

2 komentarze na temat “Faustynka potrzebuje wsparcia w walce o zdrowe serduszko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *