Orzech promocje

Władze gmin apelują – zostańcie w domu! Załatwiajcie sprawy telefonicznie i online

W związku z zaistniałą sytuacją w Polsce, rząd, służby i samorządy wprowadzają nowe zalecenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.  

Pisaliśmy już o zarządzeniu Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – tutaj. W gminach naszego powiatu również pojawiły się tego typu komunikaty. Władze, przede wszystkim apelują o ograniczenie wizyt w urzędach i różnych placówkach, jeśli nie jest to naprawdę konieczne. Większość spraw można załatwić telefonicznie lub mailowo. Pojawiła się również prośba, aby płatności np. za podatek, odpady komunalne dokonywać przelewami przez systemy bankowości elektronicznej.

Jak już wiadomo zostały zamknięte placówki oświatowe, ale gminy zawieszają również działalność innych placówek. Na przykład Gmina Ropczyce zawiesza wszystkie zajęcia w Centrum Kultury i w filiach. Zamknięte zostały również bibliotki i baseny. W Gminie Sędziszów Młp. również zostaje zawieszona działaność MGOK, m.in. zamknięte zostaje kino. Podobne decyzje zapadły we wszystkich gminach powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Cel jest jeden – ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego apelujemy – JEŚLI MOŻESZ, ZOSTAŃ W DOMU!!!
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TBS Ropczyce.
TBS Ropczyce.
4 lat temu

TBS Ropczyce organizuje zebrania wspólnot mieszkaniowych bez względu na istniejącą sytuację.Można podziwiać odwagę .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x