Orzech promocje

Jednośladem bezpiecznie do celu – akcja policji

1 kwietnia br. Policja rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU skierowaną do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Działania potrwają do 20 czerwca br.

Prowadzona akcja ma na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych, jak też promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu.

Jednośladów na naszych drogach jest coraz więcej. Kierują nimi osoby w różnym wieku, w tym też niepełnoletnie. Jednak każdy użytkownik tego typu pojazdu powinien mieć na uwadze, że uczestnicząc w wypadku drogowym narażony jest na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego ale innych osób, dla kilku chwil emocji.

Niezależnie od tego jakim rodzajem jednośladu się poruszamy pamiętajmy też o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto również zadbać o bycie widocznym na drodze.Prawidłowe światła pojazdu i kamizelka odblaskowa podniosą nasze bezpieczeństwo.

Do działań na rzecz bezpieczeństwa użytkowników jednośladów przyłączyła się również firma Screen Network S.A. emitując spoty pod hasłem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

źródło KPP Ropczyce (BRD KGP)

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sędziszowianin
Sędziszowianin
17 dni temu

Sezon motocyklowy zaczął się. Widzą to piesi, widzą kierujący samochodami. Nadminne łamanie przepisów ruchu drogowego przez motocyklistów /oczywiście nie wszystkich/ ale po kolorze motocykla można poznać, że to jedni i Ci sami. Wyprzedzanie z prędkością pewnie ok. 100 km/h przy wyjeździe z Ropczyc czy na ulicy 3-go Maja i Wesołej w Sędziszowie Młp., jazda na jednym kole, nieustępowanie pierszeństwa pieszym – tak było rok temu, tak zaczyna się w tym roku. Prosimy Policję o pomoc zanim dojdzie do wypadków drogowych.

Stanisław
Stanisław
11 dni temu

Popieram i potwierdzam wpis Sędziszowianina w 100 %, mieszkam na przy Wesołej. Motocykliści to terroryści. Powiat powinien się zdobyć na wydatek kilku tysięcy złotych i zamontować ekrany wyświetlające aktualną prędkość na skrzyżowaniu ulic : Węglowskiego-Fabryczna -Wesoła-3-go maja. Proszę Panów Policjantów o zainteresowanie się tym miejscem, szczególnie od piątku wieczorem przez cały weekend. – to naprawdę jest już plaga. Ciężko i niebezpiecznie się nam tu żyje.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x