Orzech promocje

I Sesja nowej kadencji i wybór Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego

Dziś 6 maja 2024 roku odbyła się I Sesja Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego nowej kadencji. Radni, którzy otrzymali mandat złożyli ślubowanie. 

Następnie odbył się wybór Przewodniczącego Rady. Tę funkcję będzie pełnił Radny Marek Flis. Wiceprzewodniczącymi zostalli : Radna Halina Poręba oraz Radny Stanisław Wrona.

Najważniejszy wybór sesji

Radni dokonali dziś najważniejszego wyboru, czyli na stanowisko Starosty Powiatu. Jak już informowaliśmy w naszych mediach społecznościowych został nim Radny Piotr Kapusta. Od 2017 roku był on zastępcą Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego.

Zastępcą Starosty został Radny Jacek Róg, który wcześniej pełnił fukncję zastępcy Wójta Gminy Ostrów. Ponadto w Zarządzie, jako społeczni Członkowie Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego zasiądą Radni: Andrzej Bączkowski, Sławomir Bezara i Józef Drozd.

Powołano również komisję rewizyjną:
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Dariusz Skórski (PIS)
  • Wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej Radna Agnieszka Rachwalska (PiS)
  • Sekretarz Komisji Rewizyjnej Radna Zofia Szybisty (PiS)
  • Członek komisji rewizyjnej Bogusław Wójcik (SIG)
  • Członek komisji rewizyjnej Wiesław Rygiel (SIG)
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wsad
Wsad
10 dni temu

To sa jakieś jaja!!! Znowu degrengolada powiatu przez PiS. Masakra. Trzeba szukać życia gdzie indziej. Są dwa ugrupowania i zeby nie współpracować? Wcale nie zdziwię się jak w gminie pójdzie odwrotnie. Widać PiS nie chce współpracować

1
0
Would love your thoughts, please comment.x