Orzech promocje

Trzech kierowców straciło prawo jazdy podczas majowego weekendu

W majowy weekend, na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego policjanci drogówki prowadzili wzmożone kontrole. Funkcjonariusze dbali o to, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Działania mundurowych były skupione na egzekwowaniu od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Niestety, zdarzały się przypadki rażących naruszeń przepisów. Za zbyt szybką jazdę, 3 kierowców straciło prawa jazdy.

Podczas długiego majowego weekendu, policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkośc w terenie zabudownym o ponad 50 km/h.

Pierwszy z kierujących, 57-letni mieszkaniec województwa śląskiego, w Woli Ocieckiej, na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 115 km/h. Z taką samą prędkością, w Wielopolu Skrzyńskim, poruszał się kierujący bmw, mieszkaniec naszego powiatu. Z kolei, 36-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, w Woli Ocieckiej, przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h.

Kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęły punkty karne. We wszystkich przypadkach kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych. Mimo ciągłych apeli policjantów o przestrzeganie określonych limitów prędkości, wielu kierowców często świadomie, wciąż decyduje się na łamanie przepisów.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x