Daniel Obajtek

Konkurs na zagospodarowanie 32 ha w Sędziszowie Młp. rozstrzygnięty!

W marcu br. sędziszowski magistrat ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania 32 hektarów gruntu w Sędziszowie Młp. tzw. “Ługi Wolickie”. Znamy już wyniki konkursu.
Krótkie przypomnienie

Do konkursu wpłynęło 18 prac z całej Polski. Komisja wybrała 3 z nich, które przeszły do finału. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 10 tys. zł. Dla koncepcji, która zajmie drugie miejsce przewidziano 2 tys. zł, a trzecie 1,5 tys. zł.

Jak pisze w mediach społecznościowych Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć: Teraz decyzja należy do mieszkańców, w jakim kierunku będziemy projektować tę przestrzeń i otoczenie. Wasze głosy zdecydują, która z koncepcji stanie się punktem wyjściowym do podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na jej realizację w przyszłości.

Minął tydzień na głosowanie!

Jak już pisaliśmy, na zaprezentowane koncepcje głosować można było od 27.07 przez tydzień do 3 sierpnia br. Głosowanie odbywało się online na profilu Fb burmistrza Bogusława Kmiecia i w formie tradycyjnej w podziemiach sędziszowskiego ratusza. Były tam dostępne koncepcje na sztalugach wraz z pełnymi opisami.

Co powstanie na Ługach Wolickich? Który projekt wygrał?

Łącznie zagłosowało 609 osób: 602 osoby zagłosowało w formie komentarzy w Internecie, na portalu Facebook, oraz 7 osób w sposób tradycyjny – wrzucając głos do urny.

3 miejsce (nagroda 1500 zł) zdobył projekt 1 autorstwa Pań Izabeli i Katarzyny z Politechniki Rzeszowskiej, który otrzymał łącznie 123 głosy (120 głosów internetowych i 3 głosy tradycyjne).

Głównym elementem parku jest kładka widokowa z lustrzanym spodem, „lewitująca” nad stawem. Cała przestrzeń oplata ścieżka prowadząca do różnych stref aktywności, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Zaplanowano miejsca do spacerów, pikników, gry w siatkówkę, w bule. Teren przygotowano z myślą o imprezach plenerowych, a także pod kątem edukacji ekologicznej.

2 miejsce (2 000 zł) zdobył Projekt 2 autorstwa Pani Oliwiii i Pana Franciszka z Politechniki Wrocławskiej: 155 głosów (153 głosy internetowe i 2 głosy tradycyjne).

Park tworzą wysokie trawy, poprzecinane kładkami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi, które prowadzą przez strefy odpoczynku na łonie natury (sady owocowe, pasieki), część sportowo-rekreacyjną i tzw. strefę chill – beach bar z miejscem do wakeboardu.

1 Miejsce (10 000 zł) zdobył Projekt 3 stworzony przez Panią Katarzynę i Pana Sebastiana z Politechniki Wrocławskiej który otrzymał 331 głosów – w tym 2 metodą tradycyjną.

Oparty jest na legendzie o rycerzu Sędziszu. Całość terenu połączono ścieżką poznawczą, która odkrywa kolejno cechy charakteru rycerza. Teren zawiera szereg funkcji, jest boisko, labirynt, wieża widokowa, plac zabaw czy ścieżki rowerowe pozwalające na korzystanie z nich różnym grupom wiekowym.

Beach Bar też będzie!

Co ciekawe, mieszkańcom bardzo do gustu przypadł pomysł Beach Baru z drugiej propozycji, który, jak wspomniał Bogusław Kmieć podczas ogłaszania wyników, również zostanie zaadoptowany do realizacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MieszkaniecRopczyc
MieszkaniecRopczyc
2 lat temu

O proszę, kolejny przykład że w Sędziszowie się da! Brawo!
Niech Bujak patrzy, o myśleniu nie mówię bo do niego i tak nic nie dotrze. Ludzi nie słucha tylko swoich koleżków, dlatego w Ropczycach to już nawet nie ma stagnacji, jest regres.

Ninja Czarny Cień
Ninja Czarny Cień
2 lat temu

Ale ci niby się da? Miały być bloki, baseny , geotermia i wiele innych… A co jest? Fotki burmistrza jak robi fotki pokazując palcem – tu na razie jest ściernisko ale będzie Sanfransisco 😎

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

100 procent racji! Dlaczego reszta mieszkańców tego nie widzi? A reszta uważa, ze najważniejsze jest budować wieże widokowa w trawie? Może w ogóle legenda o tym jak Sedziszow jest stolica świata?

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Znowu się trafił jakiś kolega z Ropczyc, który umie czytać ale nie ze zrozumieniem! Władca Sędziszowa wydał grube tysiące na organizację konkursu NA KONCEPCJĘ POD PRZYSZŁE POZYSKANIE ŚRODKÓW!! Czyli tak jak już tutaj ktoś pisał: Bareja wstał z grobu! Jeszcze relacja TVP Sędziszów Młp i jest impreza… ludzie czy my mamy tyle kasy, żeby budować wieżę widokową na pola i lasy? Może już wystarczy tego “zarządzania” miastem? Żaden chodnik? Żadna droga? Wieża widokowa!

mietek
mietek
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Tak chcemy wieży widokowej a nie chodnika w polach!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  mietek

Jesteś pewien, że wieża widokowa w polach jest lepsza niż chodniki koło szkół? Niż bezpieczeństwo ludzi??

mietek
mietek
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Przy której szkole nie ma chodnika?

Wodzu
Wodzu
2 lat temu

Dla Ciebie Pan Bujak. Brak kultury. Słoma z butów wychodzi

Meh
Meh
2 lat temu

Dokładnie. Niestety. Ropczyce się cofają w rozwoju od lat , to cholernie smutne :/

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Meh

Możesz podać jakiś przykład tego cofania ropczyc a rozwoju sedziszowa? Czy tak tylko bredzisz żeby coś napisać?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Bareja pełną gębą

mietek
mietek
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

żal dupsko ściska że cos się robi? Wracaj do obory jak Ci sie nie podoba

ŻydSędziszowski
ŻydSędziszowski
2 lat temu

Wiadomo kiedy dojdzie do realizacji?

Grzegorz
Grzegorz
2 lat temu

Rycerz Sędzisz? Chyba mały hultaj Olejarz.

ja
ja
2 lat temu
Reply to  Grzegorz

Mały Cebularzyk sie odezwał co mu dupkę ściska z żalu

15
0
Would love your thoughts, please comment.x