Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Konkurs na zagospodarowanie 32 ha w Sędziszowie Młp. rozstrzygnięty!

W marcu br. sędziszowski magistrat ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania 32 hektarów gruntu w Sędziszowie Młp. tzw. “Ługi Wolickie”. Znamy już wyniki konkursu.
Krótkie przypomnienie

Do konkursu wpłynęło 18 prac z całej Polski. Komisja wybrała 3 z nich, które przeszły do finału. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 10 tys. zł. Dla koncepcji, która zajmie drugie miejsce przewidziano 2 tys. zł, a trzecie 1,5 tys. zł.

Jak pisze w mediach społecznościowych Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć: Teraz decyzja należy do mieszkańców, w jakim kierunku będziemy projektować tę przestrzeń i otoczenie. Wasze głosy zdecydują, która z koncepcji stanie się punktem wyjściowym do podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na jej realizację w przyszłości.

Minął tydzień na głosowanie!

Jak już pisaliśmy, na zaprezentowane koncepcje głosować można było od 27.07 przez tydzień do 3 sierpnia br. Głosowanie odbywało się online na profilu Fb burmistrza Bogusława Kmiecia i w formie tradycyjnej w podziemiach sędziszowskiego ratusza. Były tam dostępne koncepcje na sztalugach wraz z pełnymi opisami.

Co powstanie na Ługach Wolickich? Który projekt wygrał?

Łącznie zagłosowało 609 osób: 602 osoby zagłosowało w formie komentarzy w Internecie, na portalu Facebook, oraz 7 osób w sposób tradycyjny – wrzucając głos do urny.

3 miejsce (nagroda 1500 zł) zdobył projekt 1 autorstwa Pań Izabeli i Katarzyny z Politechniki Rzeszowskiej, który otrzymał łącznie 123 głosy (120 głosów internetowych i 3 głosy tradycyjne).

Głównym elementem parku jest kładka widokowa z lustrzanym spodem, „lewitująca” nad stawem. Cała przestrzeń oplata ścieżka prowadząca do różnych stref aktywności, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Zaplanowano miejsca do spacerów, pikników, gry w siatkówkę, w bule. Teren przygotowano z myślą o imprezach plenerowych, a także pod kątem edukacji ekologicznej.

2 miejsce (2 000 zł) zdobył Projekt 2 autorstwa Pani Oliwiii i Pana Franciszka z Politechniki Wrocławskiej: 155 głosów (153 głosy internetowe i 2 głosy tradycyjne).

Park tworzą wysokie trawy, poprzecinane kładkami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi, które prowadzą przez strefy odpoczynku na łonie natury (sady owocowe, pasieki), część sportowo-rekreacyjną i tzw. strefę chill – beach bar z miejscem do wakeboardu.

1 Miejsce (10 000 zł) zdobył Projekt 3 stworzony przez Panią Katarzynę i Pana Sebastiana z Politechniki Wrocławskiej który otrzymał 331 głosów – w tym 2 metodą tradycyjną.

Oparty jest na legendzie o rycerzu Sędziszu. Całość terenu połączono ścieżką poznawczą, która odkrywa kolejno cechy charakteru rycerza. Teren zawiera szereg funkcji, jest boisko, labirynt, wieża widokowa, plac zabaw czy ścieżki rowerowe pozwalające na korzystanie z nich różnym grupom wiekowym.

Beach Bar też będzie!

Co ciekawe, mieszkańcom bardzo do gustu przypadł pomysł Beach Baru z drugiej propozycji, który, jak wspomniał Bogusław Kmieć podczas ogłaszania wyników, również zostanie zaadoptowany do realizacji.

15 komentarzy na temat “Konkurs na zagospodarowanie 32 ha w Sędziszowie Młp. rozstrzygnięty!

 • 12 sierpnia 2021 o 08:20
  Permalink

  O proszę, kolejny przykład że w Sędziszowie się da! Brawo!
  Niech Bujak patrzy, o myśleniu nie mówię bo do niego i tak nic nie dotrze. Ludzi nie słucha tylko swoich koleżków, dlatego w Ropczycach to już nawet nie ma stagnacji, jest regres.

  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2021 o 00:24
   Permalink

   Ale ci niby się da? Miały być bloki, baseny , geotermia i wiele innych… A co jest? Fotki burmistrza jak robi fotki pokazując palcem – tu na razie jest ściernisko ale będzie Sanfransisco 😎

   Odpowiedz
   • 15 sierpnia 2021 o 16:48
    Permalink

    100 procent racji! Dlaczego reszta mieszkańców tego nie widzi? A reszta uważa, ze najważniejsze jest budować wieże widokowa w trawie? Może w ogóle legenda o tym jak Sedziszow jest stolica świata?

    Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2021 o 09:02
   Permalink

   Znowu się trafił jakiś kolega z Ropczyc, który umie czytać ale nie ze zrozumieniem! Władca Sędziszowa wydał grube tysiące na organizację konkursu NA KONCEPCJĘ POD PRZYSZŁE POZYSKANIE ŚRODKÓW!! Czyli tak jak już tutaj ktoś pisał: Bareja wstał z grobu! Jeszcze relacja TVP Sędziszów Młp i jest impreza… ludzie czy my mamy tyle kasy, żeby budować wieżę widokową na pola i lasy? Może już wystarczy tego “zarządzania” miastem? Żaden chodnik? Żadna droga? Wieża widokowa!

   Odpowiedz
   • 17 sierpnia 2021 o 09:55
    Permalink

    Tak chcemy wieży widokowej a nie chodnika w polach!!!

    Odpowiedz
    • 19 sierpnia 2021 o 19:37
     Permalink

     Jesteś pewien, że wieża widokowa w polach jest lepsza niż chodniki koło szkół? Niż bezpieczeństwo ludzi??

     Odpowiedz
     • 20 sierpnia 2021 o 13:34
      Permalink

      Przy której szkole nie ma chodnika?

  • 13 sierpnia 2021 o 19:28
   Permalink

   Dla Ciebie Pan Bujak. Brak kultury. Słoma z butów wychodzi

   Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2021 o 23:31
   Permalink

   Dokładnie. Niestety. Ropczyce się cofają w rozwoju od lat , to cholernie smutne :/

   Odpowiedz
   • 17 sierpnia 2021 o 00:04
    Permalink

    Możesz podać jakiś przykład tego cofania ropczyc a rozwoju sedziszowa? Czy tak tylko bredzisz żeby coś napisać?

    Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2021 o 20:10
   Permalink

   żal dupsko ściska że cos się robi? Wracaj do obory jak Ci sie nie podoba

   Odpowiedz
 • 11 sierpnia 2021 o 21:49
  Permalink

  Wiadomo kiedy dojdzie do realizacji?

  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2021 o 18:36
   Permalink

   Rycerz Sędzisz? Chyba mały hultaj Olejarz.

   Odpowiedz
   • 17 sierpnia 2021 o 09:56
    Permalink

    Mały Cebularzyk sie odezwał co mu dupkę ściska z żalu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *