Orzech promocje

Mieszkańcy Witkowic będą mieć nową szkołę

Mieszkańcy Osiedla Witkowice wkońcu doczekają się budowy nowej szkoły. Gmina Ropczyce otrzymała promesę na I etap budowy szkoły podstawowej w Witkowicach. Dofinansowanie wynosi 10 milionów zł. Natomiast wartość I etapu inwestycji przed przetargiem to 12 milionów 800 tysięcy zł.

W ramach I etapu ma zostać wybudowana część przeznaczona dla klas od 4 do 8, stan surowy zamknięty. Obecnie przygotowywana jest procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę tego zadania.

Samorząd już we wrześniu 2020 roku złożył wniosek o całościowe wsparcie realizacji tej inwestycji. W związku z brakiem dofinansowania, jeszcze tego samego roku podzielono ją na etapy, aby zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania współfinansowania. Również mieszkańcy osiedla Witkowice dwukrotnie popierali wniosek burmistrza Ropczyc setkami podpisów w 2021 roku oraz w roku bieżącym poprzez nowo powstałe Stowarzyszenie „Budujemy Szkołę w Witkowicach”, które zebrało ponad 2 tysiące podpisów popierających tę inwestycję. – Gmina Ropczyce

zdjęcia Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x