Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Sędziszów Młp. walczy z komarami!

19 czerwca Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć podjął decyzję o przystąpieniu do akcji odkomarzania – zgodnie z prawem na terenach miasta i gminy Sędziszów Młp.

Zostało wyznaczone około 50 ha terenów, które będą objęte opryskiwaniem. Akcja rozpocznie się w dniu jutrzejszym 21.06 od godz. 19.00 i będzie przeprowadzana przez całą noc.

Odkomarzanie przeprowadzi firma z rzeszowa atestowanym środkiem o nazwie CYPER FOR 200 EC oraz MEGAFOG. Poniżej lista terenów objętych opryskami:

Aktualizacja z dnia 21.06.2019 – ” Odkomarzanie wstrzymane
W związku z protestem Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sędziszowie Małopolskim oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi informujemy, że zaplanowane na dzisiaj (21.06.2019 r.) odkomarzanie zostaje wstrzymane. Aktualnie trwa weryfikacja miejsc wytypowanych do odkomarzania. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Małopolskim sprawdzają, czy w pobliżu terenów będących własnością Gminy i na których miał być przeprowadzony zabieg zwalczania komarów i kleszczy, nie ma pasiek oraz nie występują lipy i kwiaty na łąkach, które obecnie kwitną. Decyzja dotycząca przeprowadzenia odkomarzania zostanie podjęta w następnym tygodniu” – źródło Urząd Miejski Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x