Orzech promocje

Jaki pomysł na 32 ha w Sędziszowie Młp. wygra? Są trzy koncepcje!

W marcu br. sędziszowski magistrat ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania 32 hektarów gruntu w Sędziszowie Młp. tzw. “Ługi Wolickie”. Dzisiaj burmistrz Bogusław Kmieć ogłosił oficjalnie kolejny etap, jakim jest głosowanie mieszkańców. To sędziszowianie zdecydują, która z koncepcji wygra.

Należy podkreślić, że do konkursu wpłynęło 18 prac z całej Polski. Komisja wybrała z nich 3, które przeszły do finału. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 10 tys. zł. Dla koncepcji, która zajmie drugie miejsce przewidziano 2,5 tys. zł, a trzecie 1,5 tys. zł.

Jak pisze w mediach społecznościowych Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć: Teraz decyzja należy do mieszkańców, w jakim kierunku będziemy projektować tę przestrzeń i otoczenie. Wasze głosy zdecydują, która z koncepcji stanie się punktem wyjściowym do podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na jej realizację w przyszłości.

Co powstanie na Ługach Wolickich? Jakie są projekty?

Projekt 1 – Głównym elementem parku jest kładka widokowa z lustrzanym spodem, „lewitująca” nad stawem. Cała przestrzeń oplata ścieżka prowadząca do różnych stref aktywności, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Zaplanowano miejsca do spacerów, pikników, gry w siatkówkę, w bule. Teren przygotowano z myślą o imprezach plenerowych, a także pod kątem edukacji ekologicznej.

Projekt 2 – Park tworzą wysokie trawy, poprzecinane kładkami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi, które prowadzą przez strefy odpoczynku na łonie natury (sady owocowe, pasieki), część sportowo-rekreacyjną i tzw. strefę chill – beach bar z miejscem do wakeboardu.

Projekt 3 – Projekt oparty jest na legendzie o rycerzu Sędziszu. Całość terenu połączono ścieżką poznawczą, która odkrywa kolejno cechy charakteru rycerza. Teren zawiera szereg funkcji, jest boisko, labirynt, wieża widokowa, plac zabaw czy ścieżki rowerowe pozwalające na korzystanie z nich różnym grupom wiekowym.

Tydzień na głosowanie!

Na zaprezentowane koncepcje głosować można od dzisiaj 27.07 przez tydzień do 3 sierpnia br. Głosowanie odbywa się online na profilu fb burmistrza Bogusława Kmiecia i w formie tradycyjnej w podziemiach sędziszowskiego ratusza. Są tam dostępne koncepcje na sztalugach wraz z pełnymi opisami.

8 komentarzy na temat “Jaki pomysł na 32 ha w Sędziszowie Młp. wygra? Są trzy koncepcje!

 • Pingback:Konkurs na zagospodarowanie 32 ha w Sędziszowie Młp. rozstrzygnięty! - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 30 lipca 2021 o 21:07
  Permalink

  Znowu bryfing, znowu rozdawanie kasy jak w wielkim mieście za pomysły, znowu paru mieszkańców się podpaliło, a tu co? Koncepcja wyjściowa pod pozyskanie środków w przyszłości! Nauczcie się ludzie czytać! Ze zrozumieniem najlepiej!! Jemu ciągle marzy się metropolia, tylko nie ma ludzi! Wieża widokowa? Lustrzana kładka? Zejdźmy wszyscy z obłoków na ziemię! Koszt to będzie pewnie z 5 milionów zł… nie ma u nas bardziej potrzebnych inwestycji? Chodników? Dróg? Na rynku nie ma kto siedzieć, a w trawach i legendach o sędziszu ktoś będzie siedział? Halo!! Budzimy się!

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2021 o 13:06
  Permalink

  Kiedy dokończenie chodnika na ul Grunwaldzkiej ? Kiedy chodnik na najbardziej ruchliwej ulicy w mieście ( Witosa) ? Kiedy bieżnia tartanowa na stadionie i konkretny dojazd do niego? Mogę wymienić dziesiątki takich inwestycji , które są priorytetowe dla mieszkańców , a nie kładka za szkła nad stawem i park dla nie wiadomo kogo ? Włodarze opanujcie się.

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2021 o 06:44
  Permalink

  Absurdem to jest budowa szklanej kładki na łące ! Poza tym kto to będzie utrzymał i za czyje pieniądze ? Bo jeśli dla czyjejś fanaberii znowu podatki pójdą w górę to dzięki za takie atrakcje!

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2021 o 11:35
  Permalink

  Głupota nic więcej. Już mamy siłownie plenerowe , które regularnie ….. obsrywują ptaki i podlewają psy. Zastanawiam się kto wymyśla takie pierdoły i w jakim celu ? Jak jest za dużo kasy to obniżcie ludziom opłaty komunalne.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2021 o 08:07
  Permalink

  To nie jest kwestia krytyki tylko realizmu. Takie strefy wypoczynku robi się w większych miastach gdzie ludzie mieszkają w blokach i nie mają przysłowiowego kawałka zieleni. Sędziszów puki co metropolią nie jest i długo nie będzie, a większość mieszkańców wolny czas spędza na swoich podwórkach i działkach. Kto tam będzie odpoczywał ? Mieszkańcy okolicznych miejscowości po całodniowym obrządku swojego gospodarstwa? Czy może będą się tam odbywać alkoholowe sabaty ? Poza tym pytał ktoś o zdanie tych , którzy mieszkają w sąsiedztwie czy chcą takich atrakcji ? Pomysł całkowicie chybiony , lepiej uzbroić teren i przeznaczyć pod osiedle domków jednorodzinnych.

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2021 o 11:33
   Permalink

   Twoja argumentacja jest absurdalna. Wszędzie przydają się takie miejsca. W okolicy tez nie każdy ma swój kawałek zieleni, poza tym to miejsce ma służyć różnym formą wypoczynku których nie ma możliwości realizować na podwórku. Bardzo fajny pomysł👏 nie przejmować się krytyka

   Odpowiedz
 • 27 lipca 2021 o 21:41
  Permalink

  No i pięknie. Tylko czekać na złot krytyków 🤣 cos sie dzieje, brawo 🤝👏

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *