Orzech promocje

DNI ERASMUSA W ZESPOLE SZKÓŁ Im. ks. dra JANA ZWIERZA – szkoła z POWERem i ERASMUSem!

W Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza zapanowała znów atmosfera wakacyjna, a wszystko za sprawą realizowanych projektów POWER VET Poszerzaj horyzonty zawodowe w projekcie Erasmus+ i Erasmus+ Empower your future through Erasmus+ work experience, Digital Mentor Power.

Uczestnicy projektów spotkali się ze społecznością szkolną oraz uczniami szkół podstawowych powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Na spotkaniu obecni byli Dyrekcja Zespołu Szkół, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ropczycach oraz partnerzy szkoły z firmy DANMAR, specjalizującej się w realizacji projektów unijnych.

W miłej atmosferze uczestnicy mobilności prezentowali rezultaty projektów. Opowiadali o nabytych umiejętnościach, kompetencjach zawodowych oraz doświadczeniu, które zdobyli podczas praktyk zagranicznych związanych z kierunkiem kształcenia. Dodatkowym atutem były filmy przygotowane przez uczestników prezentujące formy spędzania czasu wolnego. Relacje i wspomnienia uczniów zaciekawiły uczestników spotkania, a prezentowane materiały przeniosły nas na chwilę w gorący klimat Hiszpanii do pięknych miast Andaluzji.

Goście zostali również zapoznani z nowym projektem Digital Mentor Power realizowanym przez Zespół Szkół, skierowanym dla nauczycieli w celu zwiększenia kompetencji cyfrowych.

Obydwa projekty mobilnościowe realizowane były w Zespole Szkół równolegle i umożliwiły łącznie 122 uczniom wyjazd do Hiszpanii na 3-tygnidnowe praktyki zawodowe. Najbardziej intensywny był rok 2022, kiedy to od stycznia do sierpnia zrealizowanych zostało 7 wyjazdów. Dla uczestników była to niepowtarzalna szansa na zdobycie nowych umiejętności zawodowych oraz przeżycie wspaniałych przygód.

W następnych latach na uczniów Zespołu Szkół czekają kolejne wyjazdy do Portugalii i Hiszpanii, ponieważ Szkoła otrzymała Akredytację i będzie uczestniczyć w kolejnych projektach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x