Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Pożar “dzikiego” wysypiska śmieci w Zagorzycach.

W sobotę 4 kwietnia ropczyccy strażacy wraz z druhami z OSP Zagorzyce Górne, OSP Gnojnica Wola i OSP Zagorzyce Dolne uczestniczyli w akcji gaszenia pożaru, który powstał na dzikim wysypisku śmieci w skarpie. Akcja nie należała do łatwych.

Dnia 4.04.2020 o 18:22 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze “dzikiego” wysypiska śmieci na pograniczu naszej miejscowości i Gnojnicy. Pożar miał miejsce w bardzo trudnym terenie daleko od zabudowań, mało tego w lesie. Całe szczęście ogień pojawił się w dzień, a dym było widać z daleka. W nocy mogłyby być dużo większe straty z racji niedostrzeżenia zagrożenia. Jak długo jeszcze będziemy się zmagać ze zwalczaniem tzw. “dzikich” wysypisk śmieci… – czytamy na profilu druhów z OSP Zagorzyce Górne.

Ochotnicy z OSP Gnojnica, także relacjonują na swoim profilu zdarzenie: miejsce, gdzie wybuchł pożar znajdowało się w polnym terenie, na ciasnych drogach. Dzięki szybkiej reakcji jednostek przybyłych na miejsce-pożar udało się opanować przez co, nie przeniósł się on na okoliczne drzewa, które rosną tuż przy dzikim wysypisku.

Źródło zdjęć: OSP Zagorzyce Górne, OSP Gnojnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *