Orzech promocje

Groźne znalezisko w Brzezinach

Na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego, podczas prac ziemnych, został znaleziony granat moździerzowy. O niebezpiecznej pozostałości, prawdopodobnie z czasów wojny, powiadomiła mieszkanka Brzezin. Do czasu przyjazdu saperów miejsce znalezienia niewybuchu zabezpieczają policjanci.

Wczoraj po godz. 11, policjanci ropczyckiej komendy zostali powiadomieni, że podczas prac ziemnych, na jednej z posesji w miejscowości Brzeziny, został znaleziony niewybuch. Funkcjonariusze ustalili, że znaleziony przedmiot to granat moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niewybuch leżał na niewielkiej głębokości i został odsłonięty podczas prac związanych z melioracją wodną. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko i powiadomili saperów. Do czasu przyjazdu patrolu minerskiego, miejsce odnalezienia niewybuchu bedzie zabezpieczane przez mundurowych.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Jeśli jest to możliwe, takie miejsce do czasu przyjazdu Policji, należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x