Daniel Obajtek

Manipulowanie fotografią – ciekawy wykład nie tylko dla fotografów

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach zaprasza na wykład Zdzisława Świecy „Manipulowanie fotografią. Fotografia jako dokument, jako sztuka i jako ilustracja”. 

Będzie to prelekcja nie tylko definiująca pojęcia zawarte w temacie i omawiająca zjawisko manipulacji w fotografii od jej początków, ale przede wszystkim opowieść bogata w anegdoty, ciekawostki, przykłady potrzebnych, ale i niechlubnych poprawek, retuszy i korekt. Wszystko to sprawia, że wykład wart jest wysłuchania nie tylko przez amatorów sztuki fotografowania, pasjonatów zgłębiania technik manipulacji, ale wszystkich zainteresowanych historią, sztuką i kulturą.

Zdzisław Świeca to fotograf, członek rzeczywisty i członek Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek honorowy Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Wykładowca fotografii na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rzeszowie. Miejsce szczególne w jego twórczości zajmuje fotografia artystyczna oraz fotografia użytkowa (wielotematyczna fotografia do celów wydawniczych). Związany z fotografią artystyczną od 1971 r., kiedy został przyjęty do grona członków rzeczywistych Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego fotografie można było podziwiać na licznych wystawach indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych oraz pokonkursowych. Zdjęcia Zdzisława Świecy wielokrotnie były doceniane i nagradzane. Fotograf uczestniczy w pracach jury konkursów fotograficznych. Niejednokrotnie był wyróżniany nagrodami Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia 2023 r. o godz. 15.00 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach (ul. Mickiewicza 10), w sali nr 2. Wstęp wolny.

źródło PCEK w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x