Orzech promocje

Zapowiada się interesujące niedzielne popołudnie w PCEK

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Szaro – ilustrowany wykład na temat: “Fotografia pasją, która pozwala spełniać marzenia”.

Wydarzenie odbędzie się w niedziele 10 marca 2024 r. o godzinie 15.00.

PCEK w Ropczycach, z rekomendacji członków FOTOKlubu PCEK, zaprasza na otwarte spotkanie z fotografem. Krzysztof Szaro urodził się w Strzyżowie nad Wisłokiem, gdzie mieszka do dziś.

Tak pisze sam o sobie:

„Jestem z natury optymistą, przynajmniej staram się nim być. Ukończyłem Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie – kierunek Turystyka i Rekreacja i to właśnie dzięki tym studiom zakochałem się w turystyce, szczególnie górskiej. Podróżowanie pozwala mi „naładować baterię”, zapomnieć przez jakiś czas o wszystkim, o pracy, stresie i innych problemach. Razem z podróżowaniem przyszło zainteresowanie fotografią. Chciałem choć część wrażeń, zachwytów, pięknych widoków uchwycić i zapisać nie tylko w pamięci, ale również na matrycy poprzez zdjęcia.”

Swoje prace fotograf prezentuje m.in. na własnej stronie internetowej „KRZYSZTOF SZARO FOTOGRAFIA”. Fotografie pana Krzysztofa na żywo można było obejrzeć także np. w 2021 r. na wystawie „Jesienne barwy Szwajcarii” w Muzeum Samorządowym Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka.

Podczas spotkania Krzysztof Szaro opowie o początkach swojej historii z fotografią i o tym, gdzie go zaprowadziła – w jakie zakątki i miejsca, ilustrując opowieść swoimi kadrami makro, krajobrazu lokalnego i zdjęciami z podróży, także zagranicznych. Będzie mówił także o przygotowaniach do podróży i plenerów fotograficznych. Zdradzi m. in. z jakich aplikacji pogodowych i do przewidywania pozycji słońca w konkretnym terenie korzysta. Zapowiada, że chętnie odpowie na pytania widowni i wysłucha ewentualnych dobrych porad. A na koniec… A na koniec coś specjalnego!

Brzmi ciekawie? I takie będzie. Zapowiada się bardzo interesujące, a jednocześnie niezwykle odprężające popołudnie w PCEK.

Wykładowi towarzyszyć będzie mini wystawa fotografii Krzysztofa Szaro – do obejrzenia tylko w dniu spotkania.

źródło PCEK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x