Orzech promocje

Sędziszów Małopolski: Plan Inwestycji na Poprawę Bezpieczeństwa i Infrastruktury

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego, Bogusław Kmieć, przedstawił podczas briefingu prasowego ambitne plany dotyczące lokalnych inwestycji, mających na celu poprawę bezpieczeństwa oraz infrastruktury miasta. Wśród najważniejszych punktów poruszonych przez burmistrza znalazły się kwestie związane z budową nowych rond, renowacją dróg oraz odbudową zabytkowego dworu.

Bezpieczeństwo na Skrzyżowaniu przy Estakadzie

Podkreślając problemy z bezpieczeństwem na skrzyżowaniu ulic Partyzantów, Kroczki i Armii Krajowej, obok firmy Safran i dworca kolejowego, burmistrz ogłosił plany budowy ronda. Projektowane rondo o średnicy 10 metrów ma być przejazdowe, co jest odpowiedzią na ograniczone miejsce oraz potrzebę zapewnienia odpowiedniego łuku skrętu dla ciężkich pojazdów. Inwestycja ta ma znacząco poprawić bezpieczeństwo w tym newralgicznym punkcie miasta.

Poprawa Bezpieczeństwa i Infrastruktury Ulic

Równie ważną inicjatywą jest modernizacja ulicy Fabrycznej, gdzie planowane jest przebudowanie trzech przejść dla pieszych wraz z ich doświetleniem LED i renowacją nawierzchni asfaltowej. Dodatkowo, zostanie wybudowany nowy chodnik oraz wprowadzone zostaną nowe oznakowania poziome, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.


Remont drogi gminnej Zagorzyce – Przymiarki

Burmistrz nie zapomniał również o drodze w Zagorzycach Górnych, drodze na Przymiarki, która zostanie poddana renowacji dzięki środkom z rządowego funduszu rozwoju dróg. Te działania mają na celu poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Odbudowa Zabytkowego Dworu OFICYNA II

Ostatnią, ale równie istotną inwestycją jest renowacja zabytkowego dworu w Górze Ropczyckiej. Projekt rozpocznie się od odbudowy zniszczonego dachu, na co uzyskano dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Prace nad dworem to krok w kierunku zachowania dziedzictwa kulturowego regionu.

Współpraca i Finansowanie

Burmistrz Kmieć podkreślił znaczenie współpracy z innymi jednostkami samorządowymi oraz pozyskanie dofinansowania z rządowego funduszu, co ma kluczowe znaczenie dla realizacji wymienionych projektów. Dzięki tym działaniom Sędziszów Małopolski stanie się miejscem bezpieczniejszym i bardziej przyjaznym dla mieszkańców oraz odwiedzających.

Burmistrz Bogusław Kmieć wyraził przekonanie, że te inwestycje znacząco wpłyną na podniesienie standardu życia mieszkańców oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Realizacja tych planów ma być wyrazem troski o rozwój infrastruktury i dziedzictwa kulturowego Sędziszowa Małopolskiego, a także świadectwem efektywnej pracy samorządu na rzecz społeczności lokalnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x