Orzech promocje

Nowy rozkład jazdy Gminnej Komunikacji Autobusowej w Sędziszowie Młp. jest już dostępny

W nowym, 2022 roku zmienił się rozkład jazdy autobusów w Gminie Sędziszów. W lipcu 2020 roku ruszyły trzy pierwsze linie autobusowe, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz Urząd Miejski dostosował komunikację autobusową do próśb i oczekiwań mieszkańców.
Skąd ta zmiana?

Stało się to możliwe dzięki pieniądzom, otrzymanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. „W ciągu roku ciężko jest zmienić (rozkład jazdy – przyp. red.) Teraz gdy otrzymaliśmy nowe dofinansowanie od Wojewody i zaczynamy nowe rozdanie, postaraliśmy się wsłuchać w głosy mieszkańców i osób korzystających z komunikacji, żeby ten rozkład jazdy dostosować do ich potrzeb” – podkreśla rzecznik prasowy sędziszowskiego Urzędu Miejskiego, Pani Anna Olech.

Kto będzie woził pasażerów?

Do tej pory transport na terenie Gminy realizowało dwóch przewoźników, teraz będą to trzy firmy. Bujak Trans będzie wozić pasażerów na linii 1 (Krzywa – Czarna – Ruda – Cierpisz) i linii 2 (Klęczany – Będziemyśl). W stronę Zagorzyc i Szkodnej będzie poruszać się firma Bąk Travel. Tzw. „Linia miejska”, która obejmuje wszystkie osiedla Sędziszowa Małopolskiego obsługuje przewoźnik Adam Tours.

Garść statystyk

Gminna komunikacja autobusowa obejmuje 4 linie i funkcjonuje od lipca 2020 roku. W 2021 roku skorzystało z jej usług ponad 38 500 osób:

  • Około 8 tys. osób skorzystało z transportu na trasie nr 1;
  • Ok. 10 tys. osób podróżowało trasą nr 2;
  • Około. 18 tys. osób poruszało się trasą nr 3;
  • Ok. 2500 osób skorzystało z usług komunikacji na trasie nr 4.

Od stycznia 2022 roku, na mocy porozumienia z Gminą Ostrów, jedna z linii obejmuje również Kamionkę. Powodem jest fakt, że było wiele głosów mieszkańców Kamionki z prośbą, aby objąć komunikacją także ich miejscowość.

Jaki jest koszt przejazdu?

Przewoźnicy będą posługiwali się następującym cennikiem:

  • Trasa do 8 km – 1,50 zł
  • Powyżej 8 km – 3 zł

Nowy rozkład jazdy Gminnej Komunikacji Autobusowej obowiązuje od 3 stycznia 2022 i można się już z nim zapoznać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Bez dostępu do Internetu również jest to możliwe, ponieważ jest on wywieszony w przystankowych gablotach.

Link do nowego rozkładu jazdy zamieszczamy także TUTAJ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anater
Anater
2 lat temu

Dlaczego zabrano dwie linie z przystanku pod Ratuszem i dojeżdżają tylko do dworca? Bardzo mnie to zaskoczyło i zasmuciło, z ciężkimi zakupami jest mi trudno dotrzeć aż na dworzec, a gdy chcę pójść do przychodni, to też z dworca jest daleko.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x