Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Sędziszów i Soroksár – dwa bratanki

Burmistrz Sędziszowa i pełnomocnik burmistrza Soroksáru na Węgrzech podpisali dokument o współpracy partnerskiej. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule.
Współpraca Sędziszowa Młp. z Węgrami

Znane od wieków powiedzenie „Polak, Węgier – dwa bratanki…” polski Sędziszów i węgierski Soroksár wprowadzają w życie. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego, Bogusław Kmieć oraz reprezentujący burmistrza gminy Soroksar na Węgrzech, Tibor Gal, podpisali list intencyjny, dotyczący rozpoczęcia współpracy partnerskiej obu tych miast. W liście intencyjnym możemy przeczytać następujące zdanie: “Gminy Soroksár oraz Sędziszów Małopolski w celu budowy silnych oraz przyjacielskich stosunków zgadzają się na nawiązanie współpracy w ramach miast partnerskich”.

Więcej o Soroksárze

Soroksár to 23 dzielnica węgierskiej stolicy, Budapesztu. Utworzono ją w grudniu 1994 roku poprzez wydzielenie jej z 20 dzielnicy. Budapeszt znajduje się w północno-centralnej części Węgier zaś Soroksár jest umiejscowiony na południu Budapesztu. Dzisiaj Soroksár zajmuje powierzchnię 41 km². Gminę zamieszkuje 23 641 mieszkańców. Burmistrzem jest od 2019 roku Ferenc Bese. Soroksár posiada miasta partnerskie w Niemczech, Bułgarii, Rumunii a także w Chinach. Niedługo również w Polsce. Sędziszów Małopolski będzie mógł poszczycić się nawiązaniem współpracy z drugim miastem partnerskim obok Żmerynki na Ukrainie.

fot. TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x