Orzech promocje

WYJEŻDŻAJĄC NA FERIE ZABEZPIECZ SWOJE MIESZKANIE

Wkrótce ferie zimowe. Wiele osób wykorzysta ten czas, by wyjechać całą rodziną na wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie odpoczywają w tym czasie. Wręcz przeciwnie, jest to dla nich okres wytężonej „pracy”, dlatego też zróbmy wszystko, aby nie stać się ich ofiarą.

Ferie zimowe to czas, w którym wiele osób korzystając z wolnego, wyjeżdża na kilku czy też kilkunastodniowy wypoczynek. Aby był on udany i pozostał w naszej pamięci miłym wspomnieniem, zadbajmy o właściwe zabezpieczenie pozostawionego przez nas mienia. Wyjeżdżając, właściwie zabezpieczmy nasze mieszkania, domy czy też garaże. Przestrzegając kilku podstawowych zasad, możemy się zabezpieczyć przed niemiło niespodzianka po powrocie z wypoczynku.

Pamiętajmy, aby pozostawić drzwi i okna zamknięte. Opuszczając na dłużej mieszkanie, nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Jeżeli jest to możliwe, poprośmy sąsiadów, znajomych, rodzinę by otwierali na krótko okna, opróżniali skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.

Zwracajmy również uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej, wynoszenie mebli lub sprzętów domowych przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.

Planując wyjazd, nie informujmy o tym w mediach społecznościowych. Przestępcy także w ten sposób dowiadują się, że mieszkanie pozostaje bez domowników. Nie bójmy się poprosić sąsiadów, aby zwracali uwagę czy w pobliżu domu, mieszkania nie kręcą się obcy ludzie. Jeśli sami jesteśmy świadkami takiej sytuacji, zapamiętajmy ich wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą, natomiast spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby do włamania doszło.

Pamiętajmy również, że najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, dewiz, czy też biżuterii. Przestępcy bardzo szybko znajdują ukryte w różnych miejscach pieniądze i wartościowe rzeczy. Jeśli dojdzie to przestępstwa, jak najszybciej poinformujmy o tym policję.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x