CERTUS rozliczymy twój PIT

Od STYCZNIA 2021 będzie przywrócony CAŁODOBOWY DYŻUR KARETKI pogotowia w Wielopolu Skrzyńskim

Dyżur Zespołu Ratownictwa Medycznego w Wielopolu Skrzyńskim od 1 kwietnia 2019 został skrócony z całodobowego do 16 godz. Karetka pogotowia pełni dyżur w godzinach od 7.00 do 23.00 – od STYCZNIA 2021 ma się to zmienić. 

Jak informuje starosta Witold Darłak: zaopiniowałem projekt wydłużenia pracy karetki “P” w Wielopolu Skrz. z 16 na 24 godziny. W ciągu miesiąca minister zdrowia powinien podpisać dokument, który pozwoli uruchomić dyżur tej karetki całodobowo. 

Zaktualizowany Plan działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla woj. Podkarpackiego zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2021 roku. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to od stycznia w naszym powiecie będą funkcjonować trzy karetki; “S” w Ropczycach, “P” w Sędziszowie Młp. i “P” w Wielopolu Skrz. Wszystkie 24/24 h – dodaje Witold Darłak.

źródło: fb W. Darłak

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] We wrześniu ubiegłego roku starosta powiatu Witold Darłak informował, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to od stycznia 2021 roku karetka pogotowia w Wielopolu Skrzyńskim będzie pełnić dyżur całodobowo. Pisaliśmy o tym TUTAJ. […]

Rasog
3 lat temu

Ska to dawniejsza Rka w obsadzie, której znajduje się lekarz. A P w obsadzie P nie musi być lekarz tylko ratownicy medyczni/pielęgniarki

Janusz
3 lat temu

Co znaczy karetka ,,S” i ,,P” jedyne co mi przyszło do głowy to ze jedna jest szybka a druga powolna

Grzegorz
Grzegorz
3 lat temu
Reply to  Janusz

Prawie dobrze 🙂 S-specjalistyczna, P-podstawowa. Mam nadzieję, że obie są szybkie.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x