Orzech promocje

Powstaje koncepcja naturalnego parku w Ropczycach

W Ropczycach zrodziła się inicjatywa stworzenia Naturalnego Parku, który połączy osiedle Mehoffera z ulicą Wyszyńskiego. Obszar ten, opierając się na istniejącym zadrzewieniu, będzie pełnić podwójną rolę: zapewnić miejsce do rekreacji oraz skutecznie odprowadzać wody opadowe z obszarów osiedli Mehoffera i Północ.

Fragment terenu, potocznie nazywany “cegielnią”, stanie się naturalną oazą, oferującą przestrzeń do spacerów, wypoczynku i relaksu.

Projekt zakłada stworzenie ścieżek edukacyjnych, tężni solankowej, placu zabaw, a nawet wydzielonej strefy dla czworonożnych przyjaciół – tzw. “psi park”. To inicjatywa, która nie tylko zachęci mieszkańców do aktywności na świeżym powietrzu, ale także pozytywnie wpłynie na estetykę i ekologię miasta.

zdjęcia Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katamita proboszcza
Katamita proboszcza
1 miesiąc temu

Takie pomysły to ja już 15 lat temu słyszałem. Zostawić tak jak jest, prawdziwie naturalnie. Jak zaczną tam grzebać, to powycinaja większość, bo tak to niestety w Polsce wygląda. Wytną, zrobią chodniki, to prosta droga do zaburzenia istniejących dróg spływu i wsiąknia wody opadowej, a dalej już to sobie wszystko spłynie osuwiskiem jak to na lessach. Juz raz zrobiono “rewitalizacja” Rynku i wszyscy widzimy jak jest, a delikatnie mówiąc jest źle

Anonim
Anonim
28 dni temu

No czekamy na naprawdę basenu na rynku bo niestety rządzący przez X lat burmistrz nie widział problemu. I na porządne sprzątanie miasta też czekamy

Lusi
Lusi
1 miesiąc temu

Wspaniały pomysł👍
Super miejsce .

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

Koncepcjami to nas karmił miłościwie nam ustępujący burmistrz przez całą kampanię wyborczą! Bogu dzięki że mamy nowego zarządcę Ropczyc. Aczkolwiek ten park to spoko pomysł. Reszta koncepcji- stadion w Niedźwiadzie, żłobek itd do przemyślenia i sprawdzenia opłacalności pod kątem wykorzystania w przyszłych latach- czy będzie komu tam grać i się bawić.

yyy
yyy
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Ten stadion w Niedzwiadzie to jedna wielka pomyłka i wyrzucanie pieniedzy w błoto. Lepiej zrobić jakieś drogi lub dać na wykończenie szkoły na Witkowicach. Orliki stoją puste to na wiosce na pewno bedą używane.

Anonim
Anonim
29 dni temu
Reply to  yyy

Dokładnie o to chodzi! Bo niestety rozbudowujemy wszystko bo jest kasa z KPO, dofinansuje rząd i województwo… a co potem? Kto tam będzie grał? Kto te boiska kosił? Podlewał? Oświetlał? Przecież utrzymanie stadionu to są grube miliony kosztów i etaty pracowników!

Magma
Magma
26 dni temu
Reply to  Anonim

Widać, że szanowny pan/pani Anonim nie jest “na bieżąco” z osiągnięciami dzieci i młodzieży z Niedźwiady i pobliskich miejscowości. Stadion jest tam bardzo potrzebny!

cezary
cezary
1 miesiąc temu

naturalny park jest powyżej obwodnicy na ul polnej !!!!!! a gmina planuje tam wycinkę i osiedle – sposób myślenie w gminie przypomina film ,, nie lubię poniedziałku ” . Mieszkańcy maja nadziej że nowy burmistrz powstrzyma to patologiczne myślenie !!

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  cezary

Tylko w Ropczycach PSL zaplanował budowę ponad setki bloków naprzeciwko domów jednorodzinnych

Antek
Antek
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

no tak, setki domów bo…… Właścicielami działek są rodziny z PSL 😁

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Ciekawe co zaplanuje obecnie Pis

Anonim
Anonim
28 dni temu
Reply to  Anonim

Niektóre projekty są dobre i warto je realizować a niektóre to było karmienie wiejskiego elektoratu i mamienie ich bezsensownymi obietnicami których uzasadnienie ekonomiczne jest żadne

12
0
Would love your thoughts, please comment.x