Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Karetka w Wielopolu nadal nie jest całodobowa. Dlaczego?

We wrześniu ubiegłego roku starosta powiatu Witold Darłak informował, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to od stycznia 2021 roku karetka pogotowia w Wielopolu Skrzyńskim będzie pełnić dyżur całodobowo. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Tymczasem jest początek lutego 2021r., a kareta pogotowia pełni dyżur bez zmian, czyli w godzinach od 7:00 do 23.00 – zatem co poszło nie tak?

Jak poinformował na ostatniej sesji rady powiatu W. Darłak: rzeczywiście była deklaracja i ona jest nadal ważna, z tym że przesunięta w czasie.

Od 1 stycznia miał wejść inny system związany z Państwowym Ratownictwem Medycznym, czyli jedna dyspozytornia na całe województwo i inne rozmieszczenie karetek (3 karetki w powiecie ropczycko-sędziszowskim kat. B całodobowo). Wprowadzenie tego rozporządzenia (tej ustawy, tego funkcjonowania) zostało przesunięte o 2 miesiące, w tej chwili na 1. marca 2021r. – dodaje starosta.

Na świadczenie usług w nowym systemie, który miał wejść 1.01.2021 r. (w tym całodobowa karetka w Wielopolu), były zorganizowane przetargi przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki, które zostały odwołane. Aktualnie jest ogłoszony kolejny konkurs, który zakłada wprowadzenie nowego systemu 1 marca 2021r.

Jak mówi starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Witold Darłak: na dzień dzisiejszy data 1 marca 2021r. funkcjonowania całodobowej karetki pogotowia w Wielopolu Skrzyńskim jest aktualna.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Od 1 marca 2021 roku karetka w Wielopolu Skrzyńskim funkcjonuje całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Starosta powiatu informował już o takiej dacie w lutym – o czym pisaliśmy tutaj. […]

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Jakie to polskie

złe_garczki
złe_garczki
3 lat temu

Halo! Uprzejmie prosimy o nie umieranie w nocy! Dziękuję!

Public Enemy
Public Enemy
3 lat temu
Reply to  złe_garczki

Podziękujmy p. LENIART za wprowadzenie chaosu w Państwowym Rat. Med na terenie podkarpacia. Dzięki, dzięki i jeszcze raz dziękujemy.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x