Orech promocje

Karetka w Wielopolu nadal nie jest całodobowa. Dlaczego?

We wrześniu ubiegłego roku starosta powiatu Witold Darłak informował, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to od stycznia 2021 roku karetka pogotowia w Wielopolu Skrzyńskim będzie pełnić dyżur całodobowo. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Tymczasem jest początek lutego 2021r., a kareta pogotowia pełni dyżur bez zmian, czyli w godzinach od 7:00 do 23.00 – zatem co poszło nie tak?

Jak poinformował na ostatniej sesji rady powiatu W. Darłak: rzeczywiście była deklaracja i ona jest nadal ważna, z tym że przesunięta w czasie.

Od 1 stycznia miał wejść inny system związany z Państwowym Ratownictwem Medycznym, czyli jedna dyspozytornia na całe województwo i inne rozmieszczenie karetek (3 karetki w powiecie ropczycko-sędziszowskim kat. B całodobowo). Wprowadzenie tego rozporządzenia (tej ustawy, tego funkcjonowania) zostało przesunięte o 2 miesiące, w tej chwili na 1. marca 2021r. – dodaje starosta.

Na świadczenie usług w nowym systemie, który miał wejść 1.01.2021 r. (w tym całodobowa karetka w Wielopolu), były zorganizowane przetargi przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki, które zostały odwołane. Aktualnie jest ogłoszony kolejny konkurs, który zakłada wprowadzenie nowego systemu 1 marca 2021r.

Jak mówi starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Witold Darłak: na dzień dzisiejszy data 1 marca 2021r. funkcjonowania całodobowej karetki pogotowia w Wielopolu Skrzyńskim jest aktualna.

4 komentarze na temat “Karetka w Wielopolu nadal nie jest całodobowa. Dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *