Orech promocje

Ruszają 3 nowe linie autobusowe na terenie Gminy Sędziszów Młp.

W gminie Sędziszów Młp. powstaną nowe trzy linie autobusowe, które obsłużą wszystkie miejscowości gminy. Na utworzenie nowych połączeń gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 195.730 zł, z czego 10 % to wkład własny gminy.

Nowe TRZY linie rozpoczną kursowanie od lipca 2020. Jak podkreśla burmistrz Sędziszowa Młp. : utworzone nowe linie traktujemy jako program pilotażowy, chcemy sprawdzić, czy akurat te linie, ten sposób komunikacji będzie najbardziej sprawny.

Gdyby pojawiły się w trakcie tego półrocznego programu pilotażowego jakieś uwagi i propozycje mieszkańców, samorząd gminny jest otwarty na ich przyjmowanie – informuje burmistrz.

Jakie będą nowe linie?

Pierwsze połączenie to pętla o długości 38,5 km. Autobus wyruszy i zakończy swój kurs na dworcu sędziszowskim. Przez 6 m-cy autobus zrobi 24.447,5 km.

🔴I PĘTLA🔴 start z dworca autobusowego w Sędziszowie Młp., następnie ➡️ osiedle Borek Wielki ➡️ Boreczek ➡️ Ruda ➡️ Cierpisz ➡️ Czarna Sędziszowska ➡️ Krzywa ➡️ osiedle Kawęczyn ➡️ osiedle Wolica Ługowa ➡️ osiedle Wolica Piaskowa ➡️ dworzec autobusowy w Sędziszowie Młp..

Drugą linią dojedziesz do Będziemyśla, długość kursu to prawie 33 km. Kurs rozpoczyna się i kończy  na osiedlu Młodych w Sędziszowie Młp. Przez 6 m-cy autobus zrobi 20.828 km.

🔴II PĘTLA🔴 strat z ul. Wesołej na osiedlu Młodych w Sędziszowie Młp., następnie ➡️ sędziszowski rynek ➡️ ul. Jana Pała II ➡️ ul. Kolbuszowska ➡️ osiedle Wolica Ługowa ➡️ osiedle Kawęczyn ➡️ Klęczany ➡️ Będziemyśl ➡️ powrót tą samą trasą do Sędziszowa Młp. na osiedle Młodych.

Trzecia linia będzie w kierunku południowym. Autobus zaczyna i kończy swój kurs także na dworcu autobusowym w Sędziszowie Młp. Przez 6 m-cy autobus zrobi 20.574 km

🔴III PĘTLA 🔴 start z sędziszowskiego dworca przez ➡️ ul. Fabryczna ➡️ ul. Węglowskiego ➡️ Góra Ropczycka➡️ Zagorzyce ➡️ Szkodna ➡️ powrót ta sama trasą na dworzec autobusowy w Sędziszowie Młp.

Ile kursów dziennie i jaki koszt biletów?

Cena biletów to 1 zł na terenie miasta, natomiast poza terenem miasta 2 zł. Planowane jest 5 kursów dziennie dla każdej trasy.

Godziny tych kursów będą tak ustalone aby nie kolidowały z już istniejącymi połączeniami i aby były zbieżne z autobusami i pociągami z Sędziszowa Młp. do Rzeszowa. Pasażer ma czekać na dalszy transport nie dłużej niż 15 minut.

fot. TV Sędziszów Młp.

14 komentarzy na temat “Ruszają 3 nowe linie autobusowe na terenie Gminy Sędziszów Młp.

 • Pingback:Znamy ceny i rozkład jazdy! Ruszyła Autobusowa Komunikacja Gminy Sędziszów Młp. - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 6 lipca 2020 o 11:21
  Permalink

  Jestem wdzięczna i czekam niecierpliwie, żeby móc pojechać do schorowanej mamy.

  Odpowiedz
 • 2 lipca 2020 o 12:49
  Permalink

  Gdzie rozkład jazdy i gdzie te autobusy? Jak na razie, to nic nie widać.

  Odpowiedz
  • 5 lipca 2020 o 14:43
   Permalink

   Burmistrz nadal marzy o MPKach w sedziszowie… może jednak metro?

   Odpowiedz
 • 1 lipca 2020 o 13:28
  Permalink

  Nie popieracie tzw jedynej słusznej linii władzy to płaćcie podwójnie,To do mieszkańców Góry,Krzywej ,,,,

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2020 o 09:32
  Permalink

  przecież do Zagorzyc i Szkodnej przez Górę Ropczycką jeżdżą autobusy , to jaka to jest nowa linia? No chyba, że nowa bo nazywa się nowa… ( zalatuje Bareją).

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 16:42
  Permalink

  5 kursów dziennie? Arrivie się nie opłacało i się wycofała, extrans puszcza autobusy w najważniejszych godzinach bo pozostałe jeździły puste, ale gminie się to będzie opłacało? Oczywiście że nie! Gmina będzie dokładać do interesu z naszych pieniędzy…

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2020 o 19:39
   Permalink

   Przeczytaj dobrze artykuł a dowiesz się ile gmina dopłaca. Najlepiej narzekać. A tak swoją drogą to ciekawe ile dokładasz do budżetu gminy?

   Odpowiedz
   • 30 czerwca 2020 o 10:56
    Permalink

    90% płaci państwo (z naszych pieniędzy) a 10% płaci gmina (też z naszych pieniędzy).
    A ile dokładam? Cięzko powiedzieć bo te pieniądze są mi zabierane tak, że ja nawet ich nie widze. Od każdego wynagrodzenia potrącane jest ok 30 % + potem wszystkie podatki które płace kupując każdy jeden produkt w sklepie (opodatkowany najczęsciej na 23%) + akcyzy + np opłaty paliwowe… myśle że zabierają nam ok 50 % zarobków.

    podsyłam żródło: https://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/wynagrodzenia/724286,Ile-panstwo-zabiera-z-wynagrodzenia.html
    https://inwestomat.eu/ile-przecietny-polak-placi-podatkow/

    Ps. Ja nie narzekam, tylko w przeciewieństwie do ciebie, jestem świadomy ile mi zabierają.

    Odpowiedz
    • 1 lipca 2020 o 12:08
     Permalink

     Znajdz sobie wyspę, bądź jak Robinson Crusoe. Tam Ci nikt nie będzie zabierał. Pokaz mi państwo, które nie utrzymuje się z podatków obywateli?

     Odpowiedz
  • 29 czerwca 2020 o 20:23
   Permalink

   Extrans nie miał przewozów osobowych, mylisz z innym przewoźnikiem

   Odpowiedz
  • 30 czerwca 2020 o 10:54
   Permalink

   Po cenach biletów widać , że te linie są po to aby ułatwić ludziom życie , a nie po to aby kasa się zgadzała. Żal Ci człowieku? Ze swojego dajesz ? Co w tym złego , że gmina będzie dotować przejazdy swoim mieszkańcom ? Najprościej krytykować , wszystko i wszystkich .

   Odpowiedz
   • 5 lipca 2020 o 16:56
    Permalink

    Coronavirus przyczynił się do uruchomienia przewozów w Sędziszowie Młp.
    Jak przewozy towarów zaczęły się sypać to i po mniejszy grosz warto pochylić się.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *